Yunanistan’da düzenlenen Büyükler Muaythai Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden Manisalı milli sporcu Cemile Aykoç, dünya çapında önemli bir başarı elde etti. 63 kilo kategorisinde mücadele eden Aykoç, gösterdiği üstün performansla dünya ikincisi oldu.Cemile Aykoç, şampiyona boyunca sergilediği performansla dikkat çekti. Çeşitli zorlu rakiplerle karşılaşarak finale yükselen Aykoç, final maçında güçlü bir rakibe karşı verdiği mücadele sonucunda gümüş madalyayı kazandı. Bu başarı, sadece Cemile Aykoç’un kişisel kariyeri için değil, aynı zamanda Türk Muaythai sporu için de önemli bir dönüm noktası oldu.Sporcunun başarısı, Manisa'da ve Türkiye genelinde büyük bir sevinçle karşılandı. Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Cemile Aykoç ve antrenörü Ediz Barış'ı tebrik ederek, "Ülkemizi ve Manisa'mızı başarıyla temsil eden milli sporcumuz Cemile Aykoç’u tebrik ediyorum. İl Müdürlüğümüz bünyesinde yetişen ve dünya çapında başarılar elde eden Cemile kızımızın Muaythai Dünya İkincisi olmasından gurur duyduk. Bizlere bu mutluluğu yaşatan sporcumuzu ve antrenörümüz Ediz Barış’ı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.
Cemile Aykoç'un elde ettiği dünya ikinciliği, Türkiye'nin spor alanındaki başarısını bir kez daha gözler önüne serdi. Bu tür uluslararası başarılar, genç sporcular için ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Cemile Aykoç'un kariyerindeki bu önemli adım, gelecekte daha büyük başarılara imza atacağının göstergesi.İlgili Haberler
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6666bec4cfde1.png)