CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Murat Şenel, basın toplantısında İlkadım'ın en büyük sorununun kentsel dönüşüm olduğunu belirtti ve "İlkadım'daki bilinçli nüfusun diğer ilçelere göçünü durduracağız" dedi. Şenel ve ekip arkadaşları, kent sorunlarını ele alacak bir yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini vurguladı.
Yerel seçim çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlkadım Belediye Başkan Adayı Murat Şenel bugün kentte görev yapan yerel ve ulusal medya kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Parti Meclisi Üyesi Nazan Güneysu, CHP İl Başkanı Mehmet Özdağ ve CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar'ın da katıldığı toplantıda konuşan Murat Şenel, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Şenel, Gazi Belediyesi ve Muzaffer![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65c5cfb2d2f4d.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65c54edce72bc.jpg)
Telatar: Seçimlerde İpi Göğüsleyeceğiz
Samsun'da belediyelerde 1 Nisan tarihi itibarıyla üstünlük sağlayacaklarını ifade eden Metin Telatar, "İlkadım Belediye Başkan Adayımız ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız İnşaat Mühendisi ve geçmişleri tertemiz arkadaşlarımız. Bu arkadaşlarımızla ipi göğüsleyeceğimize gönülden inanıyoruz" dedi.Güneysu: Murat Başkanımızı İlkadım'ın Koltuğuna Oturtacağız
Sonrasında konuşan Nazan Güneysu, "Biz 'değişim' diyerek yola çıktık. Samsun'da 17 ilçemizin her biri çok kıymetli bizim için. Her birinde iddialı belediye başkan adaylarımızla sahadayız. İlkadım kurulduğunda Gazi Belediyesi'ydi ve bu belediyemizin kurucu partisi CHP'ydi. Biz İlkadım'ı CHP'li bir belediyenin yönetmesi için bir irade ve iddia ortaya koyduk. Bu konuda Murat başkanımızın her zaman yanındayız ve her zaman arkasındayız. Güzel bir seçim olacağına inanıyoruz. Biz Murat Şenel başkanımızı İlkadım Belediye Başkanı koltuğuna oturtana kadar mücadele edeceğiz ve onu o koltuğa oturtacağız" diye konuştu.İlkadım'ın Dinamiklerini Yeniden Ayağa Kaldıracağız
İl Başkanı Mehmet Özdağ ise "İlkadım, 1960'lı yıllardan bu yana Samsun'da ana istihdam merkezlerinden biriydi. Yani boğazına Tekel'in ve TCDD'nin lokması girmeyen bir hane var mı bilmiyorum? Şimdi bakıyorsunuz, bir DSİ ve bir de Tarım ve Orman İl Müdürlüğü var. Üniversite ve askerlik dışında tüm hayatını İlkadım'da geçirmiş birisiyim ve dolayısıyla cazibesini kaybeden ve nüfusu eriyen bir İlkadım gördüğümde çok üzülüyorum. O yüzden Murat Şenel başkanımızla yeniden İlkadım'ı olması gerektiği gibi ve 'Samsun' denilince akla İlkadım gelecek şekilde bir kentleşme ile yeniden yapılandırmak, mimarisini ve tüm sosyal donatılarını dinamiklerini ayağa kaldırmak için canla başla çalışacağız. Bu seçimi birleşe birleşe alacağımızı, halkın ittifakıyla kazanacağımızı biliyorum. Sevgili Murat Şenel başkanımla ve Öncü başkanımızla Samsun'u Cumhuriyet'imizin ikinci yüzyılına hazırlayacağımıza inancım tamdır."![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65c5cfb2d2f4d.png)