Cumhur İttifakı AK Parti Havza Belediye Başkan Adayı Av. Murat İkiz, Havza İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında yaptığı açıklamalarda, Havza’yı 100 bin nüfus hedefiyle planlama sözü verdi.Havza'nın mevcut sorunlarını çözerek tersine göçü başlatmayı hedefleyen İkiz, ilçenin altyapı, istihdam ve termal turizm alanlarında önemli atılımlar yapmayı planladıklarını belirtti.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65e647c7bac79.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65e648be3428d.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65e647c7bac79.png)
İstihdam Odaklı Kalkınma
İkiz, Havza'nın son yıllarda ciddi bir göç verdiğini ve nüfusun 40 bin civarına düştüğünü söyledi. Bu duruma "dur" demek için, Havza Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyete geçmiş 12 fabrikanın yanı sıra yıl sonuna kadar 8 fabrikanın daha üretime başlayacağını ve toplamda 40 fabrikanın planlandığını ifade etti. İkiz, termal turizm alanında da ilçeyi hamam ve pansiyonculuktan kurtaracaklarını vurgulayarak, her yıl bir beş yıldızlı termal otel kazandırmayı hedeflediklerini belirtti.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65e648be3428d.png)