Alexa

ABD'den 'Varil Bombası' Kınama...

ABD Dışişleri Bakanlığı, Suriye'de Esed güçlerinin muhaliflerin denetimindeki bölgelere düzenlediği "varil bombası" saldırılarını kuvvetle kınadı.

ABD'den 'Varil Bombası' Kınama...
banner327

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, yaptığı açıklamada, "Bu eylemi en kuvvetli biçimde kınıyoruz. Bu gibi her şiddet ve sivillerin öldürülmesi büyük bir endişe kaynağı" ifadesini kullandı.

Bu tip olayların, Suriye'de sahada ne gibi risk ve tehlikelerin bulunduğunun bir hatırlatıcısı olduğunu belirten Psaki, "ABD olarak bu tür saldırıları önleme çabası kapsamında, siyasi süreç olsun, BM ve uluslararası ortaklarla temaslar olsun, bir dizi adımlar üstlenmekte olduklarını" kaydetti.

ABD'de "Suriye politikasının başarısızlığını kabul" tartışması

Öte yandan, Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin bir grup senatöre "ABD'nin Suriye politikasının işlemediğini" söylediği şeklindeki, Cumhuriyetçi senatörler John McCain ve Lindsey Graham kaynaklı haberlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada,  "Bence bu haberler, senatörler McCain ve Graham'ın Suriye politikamız hakkında ne düşündüklerinin bir yansıması, Bakan Kerry'nin ne düşündüğünün değil" dedi.


Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2014, 10:07
YORUM EKLE