Alexa

İstifa sorusu Zelykoviç'i kızdırdı...

Saraybosna Kantonu Başbakanı Zelykoviç, protesto gösterilerini değerlendirmek üzere telefonla bağlandığı özel bir televizyon kanalı programında, spikerin ''İstifa edecek misiniz?'' sorusuna küfürle karşılık verdi

 İstifa sorusu Zelykoviç'i  kızdırdı...
banner327
Bosna Hersek'te, Tuzla ve Zenitsa-Doboy kantonları başbakanlarının istifa etmelerine neden olan, başkent Saraybosna'da da Cumhurbaşkanlığı ile kanton hükümeti binasının yakılmasına yol açan protestolara ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere, özel bir televizyon kanalının yayınına telefonla bağlanan Saraybosna Kantonu Başbakanı Suad Zelykoviç, kadın spikerin "İstifa edecek misiniz?" sorusuna ağır küfürle karşılık verdi.

Saraybosna Kantonu Başbakanı Zelykoviç, protesto gösterilerini değerlendirmek üzere, Bosna Hersek'in popüler özel televizyon kanallarından birinin yayınına telefonla bağlandı.

Kadın spikerin, olaylarla ilgili sorularını geçiştiren Zelykoviç, "İstifa edecek misiniz?" sorusu üzerine ise ağır şekilde küfür ederek, yayından ayrıldı.

"Protestolar, bir an önce sona ermeli"

Öte yandan, Bosna Hersek'teki eylemler komşu ülkelerde de yankı buldu.

Hırvatistan Cumhurbaşkanı İvo Yosipoviç, Bosna Hersek'teki protestoların bir an önce sona ermesi temennisinde bulundu.

Toplumsal sorunların demokratik şekilde çözülmesinin önemine işaret eden Yosipoviç, Bosna Hersek'te de sorunların bu yolla çözüleceğini söyledi.

Hırvatistan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Vesna Pusiç, Bosna Hersek'te yaşanan gelişmelerden endişe duyduğunu ifade etti.

Olaylara müdahil tüm taraflar arasında diyalog kurulması gerektiğini belirten Pusiç, kamu binalarına ve vatandaşlara yönelik saldırıların kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Sırbistan'daki Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Çedomir Yovanoviç ise Bosna Hersek'te yaşananların, Balkanlar'daki herkes için uyarı olması gerektiğini kaydetti.

Bosna Hersek'teki protestolara yol açan nedenlerin, diğer bölge ülkelerinde da var olduğunu iddia eden Yovanoviç, "Bu nedenle Bosna Hersek'teki olaylar, diğer bölge ülkeleri için de önemlidir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 19:55
YORUM EKLE