Alexa
banner314

AÖL Sınavları Açıklandı mı? (Tıkla Öğren)

7-8 Temmuz tarihlerinde yapılan AÖL sınavlarının sonuçları merakla bekleniyor. Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçlarının tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

AÖL Sınavları Açıklandı mı? (Tıkla Öğren)
banner327

Liseye dışarıdan devam eden öğrenciler Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçlarını bkliyor. Sınav sonuçlarının açıklanması için az bir süre kaldı. Heyecanla beklenen AÖL 3. dönem sınav sonuçlarının 31 Temmuz tarihinde açıklanması bekleniyor.

07 - 08 Temmuz 2018 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilen Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2017/3.dönem Sınavı soru ve cevap anahtarı belli oldu..

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

AÖL sınavları Nedir?

Açık öğretim lisesi (AÖL) nedir? ne demektir? Kimler açık öğretim lisesine kayıt olabilir, başvuru şartları nelerdir? Açık öğretim lisesi kitapları nasıl ve nereden alınır, sınavları nasıl ve nerede yapılır? bunlarda merak ediliyor. AÖL demek, Açık öğretim lisesi demektir. durumu iyi olmayan öğrencilerin, notları kötü olan öğrencilerin, Türkiye’den denklik belgesi almak isteyenler başvurabilir. Açık Öğretim Öğrencileri (AÖL) Önceden bildirilen tarihlerde sene de iki kere sınava girerler.

AÖL’DEN MEZUN OLMAK İÇİN ŞARTLAR

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri 

Toplam Kredinin: 192 ve üzeri

Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması,

Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor.Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesine Kimler Kayıt Olabilir?

İlköğretim/ortaokul mezunu olanlar
Lisede iki yıl sınıf tekrarı yapan öğrenciler
Aşağıda ismi geçen liselerden ayrılanlar
Genel lise veya mesleki liseler
Anadolu öğretmen liseleri
Askeri ve polis okulları
Sağlık meslek liseleri
Anadolu güzel sanatlar liseleri
Resmi ve özel Anadolu liseleri
Sosyal bilimler liseleri
Yabancı dil ağırlıklı liseler

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 15:09
YORUM EKLE

banner307

banner325