Samsun Genç İş İnsanları Derneği (SAMGİAD) tarafından desteklenen SAMGİAD Matematik Okulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı özel bir etkinlikle kutladı. Matematik Seferberliği kapsamında açılan okul, çocuklara matematiği sevdirmeyi ve eğlenceli öğrenme deneyimleri sunmayı hedefliyor.
Öğrencilere zeka küpü gibi çeşitli eğitici oyuncaklar hediye edildi.SAMGİAD Başkanı Aytekin Demir, etkinlik sırasında yaptığı konuşmada, SAMGİAD Matematik Okulu'nun başarısını vurgulayarak, destek veren herkese teşekkürlerini iletti. Demir, "Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlayabildiysek ne mutlu bize," dedi.İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz da, eğitim alanında SAMGİAD'ın gerçekleştirdiği projenin önemine değindi ve ilçede bu tür eğitim kurumlarının varlığının önemini vurguladı. Kurnaz, okula daha iyi şartlarda eğitim verilmesi için yerel yönetim olarak destek sözü verdi.
Etkinlik, SAMGİAD Başkanı Aytekin Demir'in İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar'a günün anısına hediye takdimiyle son buldu. Bu anlamlı gün, SAMGİAD Matematik Okulu için bir milat olarak kaydedildi ve gelecekteki eğitim faaliyetlerine ışık tuttu.
Yüksek Profil Katılım
Etkinliğe, İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar ve SAMGİAD Başkanı Aytekin Demir'in yanı sıra birçok dernek üyesi katıldı. Katılımcılar, okuldaki sınıfları gezerek öğrencilerle keyifli zaman geçirdi ve çocuklara 23 Nisan coşkusunu yaşattı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/6628fe83c1aca.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/6628fe9fbb786.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/6628ff039217f.png)