Tekkeköy’de hava kirliliği ve kömür depolarının yol açtığı sorunlar gündemi meşgul ederken, İYİ Parti tekkeköy Belediye Başkan Adayı Eyüp Elmas, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Elmas, kirliliğin kaynağını oluşturan firmalardan yardım kolileri alıp vatandaşa dağıtan rakibini sert bir dille eleştirirken, çözüm önerilerini de dile getirdi.
"Tekkeköy'ün kanayan yarası olan kömür depoları ile ilgili sorunu çözüme kavuşturacak adımlar atacağız. Kömür sahaları yeşil mutabakat kriterlerine uyumlu hale getirilecek. Üstleri kapatılacak, rüzgar ve fırtınada tozlanma engellenecek. Göreve geldiğimizde Tekkeköy Belediyesi bünyesinde bir Çevre Timi kuracağız. Bu tim, Tekkeköy ilçesinde bulunan sanayi tesislerinin gaz salınımıyla oluşan hava kirliliği başta olmak üzere tesislerin filtre ve benzeri tüm gerekliliklerini denetleyerek azaltacak. Gece ve kapalı havalardaki gaz salınımı etkin bir şekilde denetlenecek."
Hava kirliliğine son verecek adımlar için hazır mısınız?
Tekkeköy'ün kanayan yarası olan kömür depoları ile ilgili sorunu çözüme kavuşturmak için çok önemli adımlar atacaklarını belirten Eyüp Elmas, konunun önemine dikkat çekerer şunları söyledi:![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65fad8a77a51b.png)