Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Samsun Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi, gençlere yönelik
AB Gençlik Programları tanıtıcı etkinliği düzenledi. Etkinlik, iki gün boyunca
Samsun Üniversitesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Proje ve Ar-Ge Topluluğu işbirliği ile Samsun Üniversitesi’nde, Erasmus Ofisi işbirliği ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde düzenlenen programda, Eğitmen Bahadır Ülgen, gençlere Avrupa fırsatlarından yararlanma konusunda detaylı bilgiler sundu.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/664b1d55db50c.png)
Gençlik Toplumun Beşeri Sermayesidir
Samsun AB Bilgi Merkezi’nin sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemeye devam ettiğini belirten
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, etkinliğin önemine değindi. Başkan Murzioğlu, “Gençlik, toplumların beşeri sermayesini oluşturmada insan yaşamının en kayda değer aralığını temsil eden bir dönemdir. Gençliğe yatırım, toplumun kendisine yaptığı bir yatırımdır. Katma değeri yüksek olan bu yatırım, günümüz dünyasında giderek daha çok önem kazanmaktadır” dedi.
Avrupa Gençlik Programlarının Önemi
Başkan Murzioğlu, gençlerin iyi eğitim almaları, kendilerini geliştirmeleri ve vizyonlarını genişletmeleri gerektiğini vurgulayarak, Avrupa Gençlik Programlarının gençlerin yabancı kültürleri tanımalarında ve kendi kültürlerini tanıtmalarında önemli katkılar sağladığını belirtti. “Bu bağlamda, AB ülkelerinde gerçekleştirilen aktiviteleri, projeleri ve fırsatları tanımaları amacıyla şehrimizde bulunan iki üniversitenin gençlerine yönelik olarak bir
Eğitim programı planladık” dedi.