Alexa

Abdullah Şevki, Ankara'da Gözaltına Alındı

Abdullah Şevki, yazdığı kitap içeriğinde "müstehcenlik" ve "pedofili" içeren ifadelerin yer aldığı gerekçesiyle Ankara'da gözaltına alındı.

Abdullah Şevki, Ankara'da Gözaltına Alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yapılan soruşturma kapsamında "müstehcenlik" suçundan soruşturma başlatılan "pedofili" içeren ifadelerin bulunduğu kitabın yazarı Abdullah Şevki gözaltına alındı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan suç duyurusu üzerine, Abdullah Şevki hakkında, kaleme aldığı kitapta yer alan müstehcen ifadeler nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Türk Ceza Kanunu'nun 226. maddesi uyarınca "soruşturma başlatmıştı. Bu soruşturma kapsamında Abdullah Şevki'nin gözaltına alındığı belirtildi.

Şevki'nin, soruşturma kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, pedofili içeren ifadelerin yer aldığı kitabın yazarı, basım ve dağıtımını yapan kişiler hakkında yasal sürecin başlatıldığı ve suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 22:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebru Sincan
Ebru Sincan - 4 ay Önce

ZAHMET OLMUŞ .AKP HÜKÜMETİ BÖYLE BİR SAPIĞİ NASIL GÖRMEZ

sermin okur
sermin okur - 4 ay Önce

serefsiz nasil bir kucucuk bebegi bu sekilde o serfsiz kitabinda anlatirsin cikma ordan insalllah

Bahar
Bahar - 4 ay Önce

Bu itlere adalet işler zaten bize vurmaz nerde çocuk tecavüzcü nerde vatan hayini varsa adalet onlara var kokuşmuş adalet sistemi

banner325