Adil Gür, "Mesleği bırakırım" sözlerini Yalanladı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) cumhurbaşkanı ikinci tur seçiminde, Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) adayı Ersin Tatar oyların yüzde 51,74'ünü alarak cumhurbaşkanı semini kazandı. Peki Adil Gür, mesleğini bırakacak mı?

Güncel 19.10.2020, 19:01 19.10.2020, 21:31
Adil Gür, "Mesleği bırakırım" sözlerini Yalanladı

Ersin Tatar seçimi kazanırsa mesleği bırakırım ifadelerini kullanan Adil Gür, mesleğini bırakacak mı?

KKTC'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Ersin Tatar kazandı. Adil Gür Seçimlerden önce iddialı açıklamalar yaparak, "Eğer Kıbrıs’taki seçimleri Türkiye’nin desteklediği Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım. Bir daha da bu konuda ekranlara çıkmayacağım. Kaybedecek hem de büyük bir fark yiyerek kaybedecek." demişti.

A&G Kamuoyu Araştırma Şirketi'nin sahibi Adil Gür; Kıbrıs'taki seçimde Mustafa Akıncı'nın yüzde 60 olarak seçimi alacağını iddia etmişti.Bakalım Adil Gür, sözünde duracak mı?

Konuyla ilgili Yeniçağ'a konuşan Adil Gür, Kemal Öztürk'e kesinlikle 'Ersin Tatar kazanırsa mesleği bırakırım' diye bir söz söylemediğini belirterek; "Ben Kemal Bey'e kesinlikle öyle bir şey demedim. Velev ki dedim, iznim olmadan böyle bir şeyin yazılması suçtur. Yarın Kemal Öztürk hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım." dedi.

"SOSYAL MEDYADA LİNÇ YİYORUM"

"İnsanlarda sanki benim Mustafa Akıncı'nın kazanmasını istiyorum gibi bir algı oluştu. Kemal Bey yüzünden şu an sosyal medyada linç yiyorum. Hayır ben sadece programda Akıncı'nın politikalarını benimsemesem de seçimi kazanacağını söyledim. Onun dışında Kemal Öztürk'ün yazdığı ifadeleri kullandığım iddiası gerçek dışıdır"  dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)