Ahmet Yiğit Yıldırım: İlahi Kelimetullah'a Giden Yollar Açılmıştır!

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım İstanbul Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Türk Gençlik Şöleni programında, "Türk gençliğini arkamıza alarak ciddi zorlukları beraber atlattık" dedi.

Güncel 31.10.2021, 22:05 31.10.2021, 23:16
Ahmet Yiğit Yıldırım: İlahi Kelimetullah'a Giden Yollar Açılmıştır!

Ülkü Ocakları olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım, “Zorlu süreçlerde mücadele ettik” ifadelerini kullanarak, "Fetöcü, PKK’lı ve ASALA uzantılı bu mihraklar bugün yurt dışında çeşitli lobilerle birlikte Ülkü Ocaklarını karalamaya çalışmaktadır. Bunların yapmış olduğu çalışmalar sadece boşa kürek çekmekten başka bir şey değildir. Emin olun, bu salondaki bu manzarayı görseler bu bakışları görseler hepsi kaçacak delik ararlar." dedi.

Türk gençliğini arkamıza alarak ciddi zorlukları beraber atlattık

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, İstanbul Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Türk Gençlik Şöleni programında yaptığı konuşmada gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul ülkü ocaklarımız tarafından düzenlenen türk gençlik şöleninde bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu belirten Ahmet Yiğit Yıldırım, "Geçmişte birçok noktada omuz omuza mücadele verdiğimiz, istanbulun birçok noktasında mücadele ettiğimiz değerli ülküdaşlarımızı alonda görmekten çok büyük mutluluk duymaktayım. Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiği bir dönemde gökyüzünü karanlık bulutların kapladığı bir süreçte hep birlikte mücadele ettik ve mücadelemizde Türk gençliğini arkamıza alarak ciddi zorlukları beraber atlattık." dedi.

Devlet Bahçeli'nin 2023 lider ülke Türkiye hedeflerine inandıklarını ve iman ettiklerini belirten Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

PKK’lılarla üniversitedeki ülküdaşlarımızla birlikte çetin bir mücadele verdik

‘’Gelecek sizsiniz ve siz geleceksiniz’’ sözünü hiçbir zaman hatırlarımızdan çıkarmadık. Umutların azaldığı bir dönemde Liderimizin öncülüğünde Türk milletini savunduk ve mücadelemize devam ettik. Üniversiteli, ortaöğretimli ülküdaşlarımızla çetin bir mücadele verdik. Basın açıklamaları tertip ettik, Türk dünyası için yardım çalışmaları düzenledik. Bayrağımız için, şehitlerimiz için çok büyük katılımlı yürüyüşler düzenledik. Türk dünyasının birçok noktasına yardım eli götürdük. Hocalı için, Karabağ için, Kerkük için konferanslar düzenledik. Üniversiteli ülküdaşlarımızla üniversite kapılarında yattık. O dönemde fetöcü polislerin, akademisyen kimliğine girmiş fetöcülerin ve üniversitede öğrenci kılığına girmiş PKK’lılarla üniversitedeki ülküdaşlarımızla birlikte çetin bir mücadele verdik. Ama çok şükür ki bugün vermiş olduğumuz mücadelenin sonuçlarını hep birlikte görebiliyoruz." dedi.

Hapishanelerde cezasını çekmektedirler

6-8 Ekim olaylarında terörist başı Selahattin Demirtaş’ın talimatlarıyla, Türkiye’nin ve İstanbul’un birçok noktasında eylemler gerçekleştirildiğini, vatandaşların arabası kundaklandığını, evleri yakıldığını, dükkanları yağmalandığını belirten Ahmet Yiğit Yıldırım; "Bağcılar, Esenler Ülkü Ocaklarımız başta olmak üzere bu hain PKK’lıların molotoflu saldırılarına maruz kaldı. Ama bugün bu saldırıların talimatını veren Demirtaş, hapiste cezasını çekmektedir. Bu eylemlerin, başını çekenler, üniversitelerde ve şehirlerdeki bu hain teröristler ya dağlarda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli personelleri tarafından imha edilmiş ya da hapishanelerde cezasını çekmektedirler." dedi.

Kürşad gibi gerektiği yerde 40 Çin sarayını basacak ve gerektiği mücadeleyi verecek, ordular karşısında yenilmeyecek bir bileğe sahip olmak gerektiğini belirten Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım, şunları söyledi: 

Kürşad gibi gerektiği yerde 40 Çin sarayını basacak ve gerektiği mücadeleyi verecek, ordular karşısında yenilmeyecek bir bileğe sahip olmalıyız.

Rahmetli Seyyid Ahmed Arvasi’nin ‘’Teknolojik üstünlüğümüzü batı karşısında ele geçiremezsek, iyi niyetli olmamızın bir anlamı yok.’’ Diyor. O yüzden çok çalışmalıyız başarılı olmalıyız. İkincisi kalbimizi asla karartmamalıyız. Atamızı, büyüğümüzü, annemizi saymalı, küçüğümüzü sevmeliyiz. Çevremizle barışık olmalı, sözü bir, özü bir, adam gibi adamlar yetiştirmeliyiz. Ve Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi bir elime güneşi, bir elime ayı verseler ben bu davadan vazgeçmem diyecek nesiller yetiştirmeye devam etmeliyiz. Üçüncüsü, mutlaka her ülküdaşım bir spor alanıyla ilgilenmesi gerekmektedir. Spor alanında kendimizi geliştirmeliyiz. Bileğimizi kuvvetlendirmeliyiz, bileğimizi kimsenin bükmesine izin vermemeliyiz. Kürşad gibi gerektiği yerde 40 Çin sarayını basacak ve gerektiği mücadeleyi verecek, ordular karşısında yenilmeyecek bir bileğe sahip olmalıyız. Şehitlerimizin kanlarıyla vatan haline getirdiği bu toprakları sonuna kadar savunmalıyız. Sözde Kürdistandan bahsedip de bu hayalleri kuranlara yumruğu öyle bir indirmeliyiz ki bir daha bunu akıllarından bile geçirmemelidirler.

Yüzüncü yıl büyük Türkiye hedefimizin en önemli adımı haline gelecekti

"Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in büyük Türkiye hayaliyle yola çıktığı gençlik bugün buradadır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in 2023 Lider Ülke Türkiye hedefini verdiği gençlik bugün bu salondadır ve inançlıdır, kararlıdır, imanlıdır. " ifadelerine yer veren Genel Başkan Yıldırım,  21. Yüzyıl Türk asrı yapılması için çalışmaktadır. 2 gün önce Cumhuriyetimizin 98. Yılını kutladık. İnşallah 2 yıl sonra da cumhuriyetimizin 100. Yıldönümünü kutlayacağız. Artık hayallerimiz bir bir geçek oldu. İlahi kelimatullaha giden nizamı aleme giden yollar bizim için açılmıştır. Yüzüncü yıl büyük Türkiye hedefimizin en önemli adımı haline gelecektir." dedi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

Ne Mutlu Türküm Diyene

"Biz Cumhuriyete 100 yıllık yemin diyoruz çünkü Türk devletinin kuruluş felsefesine inancımızı hiçbir zaman kaybetmiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidiyoruz, şehitlerimize ve gazilerimize vazgeçilmez bir yeminimiz olduğunu her zaman haykırıyoruz. Ülküye ömürlük sadakat diyoruz çünkü Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin izinden Turan ülküsüne, Türk İslam ülküsüne ve ilahi kelimatullah ülküsüne vazgeçilmez bir yeminle bağlı olduğumuzu gösteriyoruz. Liderimiz geçtiğimiz günlerdeki konuşmalarında “ben Ülkü Ocaklarından yetişen bir genel başkan olmaktan gurur duyuyorum, dünyaya bir kere daha gelsem bin defa da Ülkü Ocaklarına giderdim” diyerek ülkücü Türk Gençliğinin yalnız olmadığını bütün dünyaya göstermiştir. Bu salonu dolduran değerli ülküdaşlarıma bir kere daha teşekkür ediyorum. Bu şöleni düzenleyen İstanbul Ülkü Ocaklarımıza, il başkanımıza yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve dava arkadaşlarımız, şehitlerimiz Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bütün büyüklerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Her ülkücünün doğduğundan ölümüne kadar söylediği gibi Varlığım Türk Varlığına Armağan olsun diyorum, Ne Mutlu Türküm Diyene.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)