Alaattin Çakıcı İle İlgili Doktorların İfadesi Ortaya Çıktı

Alaattin Çakıcı için Yüksek İhtisas Hastanesi'nde, 'helalleşme' iznini de içeren, “usüle ve tıp tekniğine uygun olmayan şekilde” rapor verdikleri suçlamalarıyla yürütülen soruşturmada gözaltına alınan doktorların ifadeleri ortaya çıktı.

Güncel 17.09.2018, 23:09
Alaattin Çakıcı İle İlgili Doktorların İfadesi Ortaya Çıktı

Kırıkkale Keskin T Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunduğu sırada Çakıcı için Yüksek İhtisas Hastanesi'nde,süresiz sağlık kurulu raporu düzenledikleri ve suç örgütüne üye oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 23 kişiden 6'sı tutuklanmıştı.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan doktorların ifadelerinden ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. 

Doktorların bir kısmı konuyla ilgili soruşturma kapsamında verdikleri ifadede, “Rapor hazırlamadım, sadece imza attım” derken değer bazı doktorlar ise hazırlanan raporu ‘uygun’ gördüğü için imzaladığını ifade etti.

Basınayer düşen haberlere göre; Doktorlar suçlamaları reddederek, sadece hazırlanan rapora imza attıklarını ifade ederken Diğer bazı doktorlar ise benzer raporların geçmişte de verildiğini vurguladı.

Alaattin Çakıcı konusuyla ilgili aralarında eski İl Sağlık Müdürü F.E.G'nin de bulunduğu eski başhekim T.A, hastane müdürü A.Ü. ile doktorlar İ.K, H.G, S.Z, İ.K. ve H.A. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti.

F.E.G, T.A, A.Ü, H.G. İ.K. ve H.A. çıkarıldıkları mahkemede "evrakta sahtecilik" suçundan tutuklanmış, S.Z. ile İ.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Semih Yalçın açıklaması?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın dün yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya tepki gösterek; "Alaattin Çakıcı konusuna gösterilen özenin, FETÖ’nün siyasi ayağı konusunda da izhar edilmesini beklediklerine dikkati çekti. MHP’nin olanca hüsnüniyeti ve samimiyetiyle bu konunun üzerine gitmeye devam edeceğinin altını çizen Yalçın, MHP’nin kimseye diyet borcu mecburiyeti olmadığını kaydederek şu görüşlere yer verdi: “Cumhur İttifakı bir koalisyon değildir ve milli mutabakat ruhuna dayalı bir demokratik protokoldür. Bu protokolün ruhunu zedeleyenler, ona gereken içtenliği göstermeyenler bilmelidir ki MHP, fedakarlığının ve hoşgörüsünün istismar edilmesine izin vermeyecektir. Türkiye’nin uğraşacak bunca meselesi varken MHP’nin hassasiyetleri üzerinden kriz ve anlaşmazlık üretmeye çabalamak, ayağına kurşun sıkmaktır.Bu böyle bilinmelidir.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)