Bahçeli, Ulubatlı Hasan Olup Sancağımızı Ani Fethiye Camii’ne Dikti

Devlet Bahçeli, 936 yıl sonra Sultan Alparslan’ın secdeye vardığı yerde, MHP’nin 40 il başkanı şu an bile ibadete kapalı olan Ani Fethiye Calii’nde Cuma namazını kıldığını belirten Halistin Kukul, Bahçeli, 936 yıl sonra Ulubatlı Hasan olup sancağımızı Ani Fethiye Camii’ne dikmiştir." dedi.

Güncel 12.07.2020, 14:10 14.07.2020, 23:59
Bahçeli, Ulubatlı Hasan Olup Sancağımızı Ani Fethiye Camii’ne Dikti

Yazar ve Şair M. Halistin Kukul, Ayasofya'nın ilk defa 1 Haziran 1453 Cuma günü cami olarak ibadete açıldığını, 1931’de onarım için ibadete kapatılıp 1934’te bakanlar kurulu kararıyla müzeye dönüştürüldüğüne işaret ederek, "Devlet Bahçeli 936 yıl sonra Sultan Alparslan’ın secdeye vardığı yerde, MHP’nin 40 il başkanı ve kalabalık bir toplulukla, şu an bile ibadete kapalı olan Ani Harabeleri içindeki Fethiye Calii’nde kılar Cuma namazını." ifadelerini kullandı.

Alparslan Türkeş'in “Sandıktan bize tek bir oy dahi çıkmasa, İslâm’dan, insaniyetçilikten, Türkçülükten asla vazgeçmeyiz... Biz politikacı değil, bir davanın takipçileriyiz”. şeklindeki sözüne dikkati çeken Halistin Kukul, "Sayın Bahçeli, 936 yıl sonra Ulubatlı Hasan olup sancağımızı Ani Fethiye Camii’ne dikmiştir." dedi.

Yazar ve Şair Halistin Kukul, Ayasofya'nın resmi olarak camii hüviyeti kazanmasının ardından yaptığı değerlendirmede kırmızı kalimle altı çizilmesi ve tarihe bir not olarak düşülmesi adına şu ibareleri kullandı: "Kim, kimi Fatih olarak alkışlarsa alkışlasın, burçlarda hep Ulubatlı Hasan’ın diktiği sancak dalgalanacaktır. Ulubatlılar var olsun, ufkumuzdan hiç eksilmesin, Allah yokluklarını göstermesin"

M.Halistin Kukul'un yazısının tamamı şöyle, Ulubatlı Hasan ve Ayasofya

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)