Alexa

Bombacılardan "Karayılan" İtirafı

Adana'da, bomba yüklü araçlarla saldırı hazırlığındayken yakalanan üniversiteli teröristin ifadesinde, PKK ile YPG aynı olduğu, aynı ortak amaca hizmet ettiklerini söyledi.

Bombacılardan "Karayılan" İtirafı

Adana'da  7 bombalı araçla saldırı planladıkları iddiasıyla tutuklanan 5 kişiden biri olan üniversite öğrencisi İhsan O. önce Irak'ın kuzeyine geçerek burada bölücü terör örgütü PKK'ya katıldığı bir süre sonra ise Suriye'nin Kobani kentinde terör örgütü YPG'ye katılarak bomba eğitimi aldığını itiraf etti.

PKK ile YPG UYNI

İhsan O.'nun bomba eğitimi gördüğü dönemde PKK'nın ele başlarından Murat Karayılan'ın da eğitim kampını ziyaret ettiği belirtildi.
İhsan O. ifadesinde, "Ben önce PKK'ya sonra YPG'ye katıldım. PKK ile YPG aynı. Biri Suriye'de diğeri Türkiye'de faaliyet gösteriyor. Ortak amaçları Suriye ve Türkiye'de bir Kürdistan devleti kurmak. Benim Adana'da eylem yapmak için eğitimimin tamamı YPG kamplarında oldu. Ben burada uzaktan kumanda ile bombalı eylem yapmayı öğrendim. Bu PKK ile YPG'nin birbirinden farkı yok. Hatta ben YPG kamplarında bomba eğitimi görürken bu kampa bir kez Murat Karayılan gelmişti. Ben bunu bizzat gördüm" dediği ileri sürüldü. 

 

YORUM EKLE

banner325