Çakıcı'nın Avukatı Can Sevinç'ten Karar Gazetesi Açıklaması

Alaattin Çakıcı'nın daha önce yaptığı açıklamaların Karar gazetesinde çarptırılarak yayınlanmasını Çakıcı'nın Avukatı Can Sevinç değerlendirerek, kişinin onurunu rencide edici söylemlerin basın camiasına ve gazeteciye yakışmayacağını belirtti.

Güncel 29.06.2018, 15:37 29.06.2018, 17:03
Çakıcı'nın Avukatı Can Sevinç'ten Karar Gazetesi Açıklaması

Rahatsızlığı Nedeni ile Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde bulunani Alaattin ÇAKICI'nın Avukatı Can Sevinç, Karar Gazetesi'nin çakıcı ile ilgili 26.06.2018 tarihinde yayınlanan haberini değerlendirerek, Çakıcı'nın Basın Danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan Aracılığı ile Kamuoyuna Açıklama Yaptı.

26.06.2018 tarihinde KARAR Gazetesinin yayınladığı haberi kaldırıp, yerine Alaattin Çakıcı’nın 26 Haziran 23.45 tarihli açıklamasını bugün koyduklarını belirten Can Sevinç, "Kendilerine Alaattin Çakıcı’nın avukatı olarak, doğru çizgiye geldikleri için teşekkür ederim." dedi.

Müvekkili Alaattin Çakıcı’nın düşüncesi; bir konuda habercinin yapması gereken doğruları yazmak olduğunu dile getiren Avukat Can Sevinç, kişinin onurunu rencide edici söylemler, basın camiasına ve gazeteciye yakışmayacağını ifade ederek; "Gazeteciler, halkın hür ve bağımsız sesidir. Basın kişilere değil, yasalara bağlı kalarak en doğru olanı yazmalıdır. Buradan sevenlerine göndermiş olduğu mesaj üç(3) ay için iptal edilmiştir. Çünkü orada müvekkilimin rahmetli annesi ile ilgili sözü vardır. Aynı hatayı yapmazlarsa bu karar dondurulur. Bundan sonra hiçbir seveni lütfen kimseye hakaret etmesin." dedi.

Çakıcı, "KARAR Gazetesi daha önce Cumhur İttifakının başı olan şu anki devlet başkanımıza ve asrın son Türkmen Beyi’ne hata yapmadıkları sürece hiçbir arkadaşının KARAR Gazetesi sahibi ve yazarları ile üç (3) ay sorunu yoktur. Üç ay hata yapmazlarsa süresiz olarak bu çağrı dondurulacaktır." demişti.

Alaattin Çakıcı'nın Avukatı Can Sevinç açıklamasının devamında şöyle konuştu:

24 Haziran Seçimlerinden evvel “Şer İttifakı” ile iş birliği yapan;

İbrahim Kiras, Gürbüz Özaltınlı, Hakan Albayrak ve Elif Çakır’ın yazdıkları sayın devlet başkanımız ile ilgili yazılar basın arşivlerinde mevcuttur. 

Seçim döneminde iktidar ve muhalefet birbirlerini eleştirebilirler. Gerçekten iyi birer mümin iseler kıbleleri Washington D.C değil hep birlikte Mekke’de Kabe’ye yönelmeli diye sözlerini bitirdi.

NOT: Alaattin Çakıcı, Cumhurbaşkanı'na yönelik ifadelerini, 'Erdoğan'a küstah sözler' başlığıyla haberleştiren KARAR gazetesinide ima ederek, "İttifakın düşmanı benim düşmanımdır" dedi.

Diğer taraftan, Yeni Şafak gazetesi yazarı Kemal Öztürk, sosyal medyadan Çakıcı'nın açıklamasında yer alan kişilerin hepsine koruma verildiğini belirtti.

Yorumlar (0)
banner442