Çakıcı, Suriye Türkmen Federasyonu ve Dernek Başkanlarını Ağırladı

Alaattin Çakıcı, cezaevinden tahliye edilmesinin ardından Türkiye'nin her yerinden ziyaretçi akınına uğradı. Alaattin Çakıcı bugün, Suriye Türkmen Federasyonu ve Dernek Başkanlarını ağırladı.

Güncel 28.06.2020, 21:14 06.07.2020, 10:59
Çakıcı, Suriye Türkmen Federasyonu ve Dernek Başkanlarını Ağırladı

Türkiye'nin her yerinden ziyaretçi akınına uğrayan Alaattin Çakıcı'ya bugün  Suriye Türkmen Federasyonu ve Dernek Başkanları geçmiş olsun ziyaretinde bulundular. Alaattin Çakıcı, sosyal medya twitter adresinden paylaştığı mesajda, "Rabbim, Türk ve İslam dünyasını korusun ve yüceltsin. Esaretteki Türk ve Türkmen soydaşlarımız yanlız değildir. Rabbimin rahmeti kendine inananların üzerine olsun." dedi.

"Çakıcı; Türk Milleti, Türkmenleri Size Yedirir mi?" 2017 tarihli mektubunda Türkiye Cumhuriyeti kamuoyuna ve aziz Türk milletine saygılar sunarak başladığı açıklamasına, Türk dünyası ve Türkmenlere yapılan haksızlık ve saldırılara sert cevaplar vermişti. "Aziz Türk milletine, Irak ve Suriye'de olan Türkmenlere şunu söylemek isterim. Yalnız değilsiniz. Balkanlarda, Ortadoğu'da, Kafkasya'da güçlü olan Türk devleti sizinledir." ifadelerini kullanarak, Türk milletinin türkmenleri emperyalistlere yedirmeyeceğini ifade etmişti.

Alaattin Çakıcı ile ilgili daha önceki haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu