banner434

Ceyhun Çatalsakal; Onur Anıtı’na Yapılan Saldırıyı Değerlendirdi

Türk Hukuk Enstitüsü Samsun Şube Başkanı Ceyhun Çatalsakal, Samsun'un İlkadım ilçesindeki Atatürk Parkı'nda yer alan ve şehrin simgesi durumunda olan 'Onur Anıtı’na yapılan saldırıyı değerlendirdi.

Güncel 05.02.2022, 15:17 05.02.2022, 15:53
Ceyhun Çatalsakal; Onur Anıtı’na Yapılan Saldırıyı Değerlendirdi

Atatürk Parkı'nda yer alan ve şehrin simgesi durumunda olan 'Onur Anıtı’na yapılan saldırıyı değerlendiren Türk Hukuk Enstitüsü Samsun Şube Başkanı Ceyhun Çatalsakal, Türk milletine, ülkenin milli ve manevi değerlerine yapılan bu saldırını kabul edilemeyeceğine vurgu yaptı. 

Türk Hukuk Enstitüsü Samsun İl Başkanı Ceyhun Çatalsakal, sosyal medya platformlarından Atatürk Anıtı'na yapılan saldırıyla ilgili tepkisini dile getiren paylaşımlarda bulundu.

Şube Başkanı Çatalsakal'ın paylaşımı şöyle:

"Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında Milli Mücadeleyi başlatmak için kente ayak bastığı noktaya konulan anıt yıkılmak istenmiştir.

Türk milletine, ülkenin milli ve manevi değerlerine yapılan bu saldırı kabul edilemez. Bu saldırıyı gerçekleştiren hainleri, Türk Hukuku, Türk yargılaması en ağır şekli ile cezalandıracaktır. Türk Hukukuna hizmet eden Hukukçular olarak bizler, bu hain saldırıyı düzenleyen ve organize edenlerin ensesinde devletimizin ve Türk Hukukunun kudretini hissettireceğiz."


Onur Anıtı, Samsun'un İlkadım ilçesindeki Atatürk Parkı'nda yer alan ve şehrin simgesi hâline gelen anıttır. Mustafa Kemal'in Samsun'a çıktığı noktaya dikilen anıt Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı sayılan bu anı simgeliyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)