Cumhurbaşkanı Erdoğan; Ciddi Ekonomik Sonuçlar Ortaya Çıkacaktır Ancak...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen Corona Virüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı öncesinde bulunduğu açıklamada, "sürecin pek çok boyutu yanında ciddi ekonomik sonuçları da ortaya çıkacaktır" dedi.

Güncel 19.03.2020, 01:36 19.03.2020, 02:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Ciddi Ekonomik Sonuçlar Ortaya Çıkacaktır Ancak...

Çankaya Köşkü'nde düzenlenen  Corona Virüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  "Gönüllü veya zorunlu karantina uygulamaları sebebiyle günlük hayatı durma noktasına getiren böyle bir sürecin pek çok boyutu yanında ciddi ekonomik sonuçları da ortaya çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı 3 saat 50 dakika sürdü.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine dair, "Milletimizi iyi bilgilendirir, hastalığı sıkı şekilde kontrol altında tutarsak umduğumuzdan da güzel bir tablo bizi bekliyor."  ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından yapacakları millete sesleniş basın toplantısında, hastalığın dünyadaki ve Türkiye'deki sürecini teferruatlı bir şekilde anlatacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Virüs salgını ve petrol fiyatlarının düşüşüyle bağlantılı olarak finans alanında yaşanan gelişmeler de Türkiye'ye ilave avantajlar sağlayacağını belirterek, "Şayet önümüzdeki birkaç haftalık dönemi iyi yönetir, milletimizi iyi bilgilendirir, hastalığı sıkı bir şekilde kontrol altında tutabilirsek umduğumuzun da ötesinde güzel bir tablo bizi bekliyor. Önemli olan hastalığın bizi yenmesine fırsat vermeden bizim hem tıbbi olarak virüsün hem de bunun psikolojik ve ekonomik etkilerinin üstesinden gelebilecek dirayeti ortaya koyabilmemizdir. Bu konuda ben sizlere güveniyorum ve bunu birlikte aşacağımıza da inanıyorum." dedi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu