Alexa
banner314

Erbakan'ın Damadı: Millî Görüş prensiplerine Zarar Verilmesine Müsaade Edilmeyecek

Merhum Necmettin Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz, medyada yer alan "Oğul Erbakan SP’ye haciz koydurdu" başlıklı haberin algı yönetmeye yönelik olduğunu ileri sürerek “Tarafımızca büyük teessür ile karşılanmıştır” dedi.

Erbakan'ın Damadı: Millî Görüş prensiplerine Zarar Verilmesine Müsaade Edilmeyecek

Hukuki ve siyasi sürecin hassasiyet ve titizlikle takip edileceğini belirten Mehmet Altınöz, “Erbakan Hocamızın manevi şahsiyetine ve Millî Görüş prensiplerine daha fazla zarar verilmesine müsaade edilmeyecek”dedi.


Erbakan Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve ETAŞ AŞ. Yön. Krl. Bşk. Mehmet Altınöz, medyada yer alan "Oğul Erbakan SP’ye haciz koydurdu" başlıklı haber hakkında basın açıklaması yaptı. Altınöz, taraflar arasında hukuki sürecin devam ettiğini belirterek “Kiracımız tarafından siyasi bir malzeme haline getirilmiş ve böylelikle kiracımızın, bizlerin bizzat Merhum Erbakan Hocamızın kendisinden öğrenmiş olduğumuz Milli Görüş prensiplerine yakışan bir biçimde davranmadıkları kamuoyu nezdinde bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi. Altınöz, “Bilinmelidir ki, bugüne kadar, bu kira ilişkisinin bizim tarafımızdan söz konusu kiracı gibi siyasi bir malzeme haline getirilmemesi çekincelerimizden değil, Merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın bizlere öğrettiği Millî Görüş terbiyesindendir” diye konuştu.


Erbakan Hocamızın vefatından sonra kim veya hangi kuruluş milli görüş prensiplerine eksiksiz olarak riayet ediyor ve sarılıyorsa Millî Görüşü o kişi ya da kuruluş temsil eder. Kim de Millî Görüş prensiplerinden uzaklaşırsa, Millî Görüşü temsil etme ehliyetini kaybetmiş olur” açıklamasını yapan Altınöz, “Erbakan hocamızın vefat ettiği günden başlamak üzere; bugüne kadar binlerce samimi Millî Görüşçüyü görevden almak ve üyelikten silmek yoluyla dışlayan bir zihniyetin nasıl olur da bütün siyasi mücadelesi boyunca istisnasız herkesi kucaklayan ve bir kişiyi bile kurduğu partilerinden uzaklaştırmayan Erbakan Hocamızın temsilcisi ve yolunun takipçisi olduğu iddia edilebilir” şeklinde konuştu. 


Altınöz, açıklamalarına şöyle devam etti: “Keza Erbakan Hocamızın vefat ettiği günden itibaren, başta Erbakan Hocamız olmak üzere çok sayıda Millî Görüşçü dava erleri hakkında gerçek dışı ve mesnetsiz, bizce iftira niteliğindeki söz ve iddiaları Türkiye’nin dört bir yanındaki teşkilat toplantılarında tekrarlayanların Millî Görüş fikriyatını ve Erbakan Hocamızı temsil etmekten ne kadar uzak oldukları aşikâr olup tüm camiamız tarafından bilinmektedir. Hali hazırda kiracımız olan bu yapının bizzat Erbakan Hocamızın vasiyeti üzerine samimi Milli Görüşçü dava erleri tarafından kurulmuş bir vakıf olan Erbakan Vakfı için ‘Bu vakfı dış güçler kurduruyor’ diyebilecek kadar ileri gittikten sonra hala Milli Görüş'ü temsil ettiği nasıl iddia edilebilir.  Söz konusu kiracımız; yine Millî Görüş prensiplerine aykırı hareket etmiş ve bu son olayda da bu fikriyatı temsil etmekten ne kadar uzak olduğunu kamuoyuna bir kez daha göstermiştir.”


Gelinen noktada tüm hukuki sürecin lehlerine devam ettiğini belirten Altınöz, sözlerini şöyle tamamladı: ”Erbakan Hocamızın manevi şahsiyetinin, Millî Görüş prensiplerinin ve Erbakan Ailesinin, kamuoyunda gündem olabilmek adına ellerinde başka hiçbir şey kalmamış, Erbakan Hocamızın vefatının akabinde atmış oldukları Milli Görüş prensiplerine aykırı adımlar nedeniyle camiamız ve milletimiz nezdinde itibarı zedelenmiş bir yapının siyasi malzemesi yapılmasına asla izin verilmeyecektir. Israrla altının çizilmesinde fayda vardır ki,  hukuki sürecin ve bu andan itibaren tüm siyasi sürecin tarafımızca hassasiyet ve titizlikle takip edileceği, Erbakan Hocamızın manevi şahsiyetine ve Millî Görüş prensiplerine daha fazla zarar verilmesine müsaade edilmeyeceği kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 00:32
YORUM EKLE

banner307

banner313