Erdoğan Çakmak: Sağlık Çalışanlarına Şiddet Hemen Durdurulmalı

Hürriyetçi Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Çakmak, Gaziantep'in merkez Şahinbey İlçesi’nde Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisin'de sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kınadı.

Güncel 29.01.2022, 11:54 29.01.2022, 13:58
Erdoğan Çakmak: Sağlık Çalışanlarına Şiddet Hemen Durdurulmalı

Gaziantep'in merkez Şahinbey İlçesi’ndeki Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisin'de sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kınayan Hürriyetçi Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Çakmak, "Unutulmasın ki dünyada olmadan yaşanmayacak tek şey sağlıktır." dedi.

Hürriyetçi Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Çakmak yazılı basın açıklamasında sağlık çalışanlarına karşı gerçekleştirilen saldırılara karşı tepkisini şu ekilde dile getirdi:

Sorun gün geçtikçe derinlesmektedir.

"28.01.2022 tarihinde Gaziantep'in merkez Şahinbey İlçesi’ndeki Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisin'de sağlık çalışanlarımıza yapılan bu vahim saldırıyı kınıyorum. Tek amacı insan hayatını kurtarmak olan her türlü şartlarda fedakarca görev yapan , yeri geldiğinde kendi canını bile hiçe sayan sağlık çalışanlarımız her gün yeni bir şiddete maruz kalmaktadır. Sorun gün geçtikçe derinlesmektedir. Yetkililer artık bu sorunu görmezden gelmeyi bırakmalıdır. Sağlık çalışanlarımıza şiddet hemen durdurulmalı bunu yapanlar tutuklu yargılanıp en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Unutulmasın ki dünyada olmadan yaşanmayacak tek şey sağlıktır. O da sağlık çalışanı ile mümkündür."
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)