Ermeniler'den Türkiye'ye alçak İfadeler

Türkiye'nin S-400 alımı ve Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetlerine ilişkin skandal bir analiz yapan Ermeni gazetesi Armenian Weekly, Türkiye'yi "istikrar bozan" ve "savaş çığırtkanı" taraf ilan etti.

Güncel 27.07.2019, 23:01 27.07.2019, 23:44
Ermeniler'den Türkiye'ye alçak İfadeler

Ermeni gazetesi Armenian Weekly, Türkiye'nin S-400 alımı ve Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetlerine ilişkin skandal bir analiz yaptı. Türkiye'yi suçlayan gazete "istikrar bozan" ve "savaş çığırtkanı" ilan ederken alçak iftiralarda bulundu.

Doğu Akdeniz'de doğalgaz varlığının 10 yıl kadar önce fark edilmesinin ardından; Lübnan, Mısır, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Yunanistan ve İsrail'in doğalgaz arama çalışmalarının başladığını aktaran gazete, Kıbrıs'taki Türk varlığını hiçe sayarak, Türkiye'nin sondaj faaliyetlerinin ise illegal olduğunu söyledi.

Ermeni gazetesi, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de doğalgaz aramasını problem olarak nitelendirdi. Türkiye'nin Kıbrıs'ı "işgal" ettiğini savunacak kadar ileri gitti. Yayın kuruluşu, Türkiye'yi "istikrar bozan" ve "savaş çığırtkanı" taraf ilan etti.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin Akdeniz doğalgazının meşru sahibi olduğunu söyleyen Gazete, Kıbrıs'taki Türk varlığını hiçe saydı.

Armenian Weekly, Türkiye'nin egemenlik haklarını kullanarak S-400 sistemlerini satın almasını örnek gösterdi.

Gazete, Türkiye'nin egemenlik haklarını kullanmak istemesi üzerine uluslararası siyasette oluşan tüm bu anlaşmazlıkları Türkiye'yi "bölgedeki istikrarı bozmak"la suçlayarak açıklamaya çalıştı.

Armenian Weekly, Türkiye'nin Yunan hava sahasını ihlal ettiğini iddia etti. "Çünkü Türkler bazı Yunan adalarını çalmak istiyor" sözleriyle akılalmaz suçlamalarına devam etti.

"Osmanlı döneminden ve önceki dönemlerden beri Türklerin ellerinden acı çeken diğer gruplarla birlikte, Türkiye'nin devam eden, istikrar bozan yanlış davranışlarını ortaya çıkarmak ve açıkça duyurmak lobi faaliyetlerimiz için çok önemlidir. Türkiye'nin istikrar bozan kötü davranışları hakkında bilinci arttıralım, Türkiye'ye çok daha az affedici bir tutumla yaklaşalım ki Ermeni davası hakkında yapılan lobi faaliyetleri tüm başkentlerde köklerini iyice salsın"

Yorumlar (0)