Etkisiz Hale Geterilen Terörist Sayısı ve Afrin'de Son Durum

Zeytin Dalı Harekatı tüm hızıyla devam ediyor. Zeytin Dalı Harekatı’nda 30. güne gelindi. Bu zamana kadar kaç tanet törörist etkisiz hale getirildi merak ediliyor.

Güncel 18.02.2018, 10:19 18.02.2018, 12:53
Etkisiz Hale Geterilen Terörist Sayısı ve Afrin'de Son Durum

Afrin son dakika haberleri ilgiyle takip ediliyor. Afrin ile ilgili çıkan her haberler vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Afrin operasyonunda son durum ne? Operasyon ne zaman sona erer? Kaç terörist öldürüldü? Teröristlerden temizlenen yerler neresi? Zeytin Dalı Harekatı kapsamında kaç şehidimiz var? Münbiç'e de girilecekmiyiz? şeklinde de soruların cevapları merak ediliyor.

Teröristlerin Önemli Gücü Kırıldı


Zeytin Dalı Harekatı’nda 30. gününde çok önemli aşamalar kaydedildi. TSK'nın ilerleyişi devam ederken, ÖSO da sahada faaliyetlerini sürdürüyor. Bilindiği gibi harekatan dokuzuncu (9) gününde Burseya Dağı teröristlerden temizlenerek önemli başarı kaydedilmişti. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu (TSK-ÖSO) tarafından ifade edilen 101 hedeften 80'i ele geçirilerek teröristlerin önemli bir gücü kırılmıştı.

afrin operasyonu pkk avcisi tank
Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1614 oldu


İlk günden bu güne öldürülen terörist sayısı açıklandı.Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bugün yapılan açıklamada Zeytin Dalı Harekatı 30. gününde bin 614 terörist etkisiz hale getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afyonkarahisar'da yaptığı açıklamada 300 kilometrekarelik alan aşıldığı zafere daha yakın olduğumuz belirtildi. Erdoğan,İçerideki teröristlerle Suriye'deki teröristlerinde birleştiğini söyledi.

afrin hava harekati

AFRİN’DE SON DURUM?

Afrin’in batısındaki Racu beldesine bağlı Hasan Kelkavi ve Celeme köylerini terör örgütü PYD/PKK’dan kurtarıldı. Afrin önündeki 65 noktada kontrol sağlandı. Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu birlikleri Afrin'deki ilerleyişini sürdürüyor. Topçu birlikleri tespit edilen hedefleri tam isabetle vuruyor. Afrin'in Suvarin beldesinde PKK/YPG-PYD ait cephanelikler havaya uçuruluyor. Diğer taraftan hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan hedefler birer birer yok ediliyor.

Güvenlik güçleri tarafından karadan yapılan çatışmalı ilerleyişle birlikte 50'yi aşkın köy ve beldeyi terör örgütünden temizlendi.

AFRİN OPERASYONU’NDA TOPLAM KAÇ ŞEHİDİMİZ VAR?afrin turk askeri zeytin dali harekati

30. Gün itibari ile Afrin Operasyonu Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında şu ana kadar 33 Mehmetçik şehit olurken 143 yaralı askerimizin olduğu belirtildi.

ZEYTİN DALI HAREKATI KAPSAMINDA TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENEN YERLER ŞÖYLE:

Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar ve Şeyh Huruz köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde , Ayn Batman Dağı, Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Kırmızı köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Muhammediye köyleri ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi’ni; Şeran beldesinde Burseya Dağı, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
hafif yağmur