banner399

banner400

banner398

banner401Fransa'nın Başkenti Paris'te Büyük Patlama

Fransa'nın başkenti Paris'te bir fırında meydana gelen patlamada çok sayıda kişi yaralandı.

Güncel 12.01.2019, 12:37
Fransa'nın Başkenti Paris'te Büyük Patlama

Paris'te bir fırında meydana gelen patlamada çok sayıda kişi yaralandı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 9. bölgede bir fırında önce yangın çıktığı, ardından patlama meydana geldiği bildirildi.

Fransız basınında yer alan haberlerde, çok sayıda kişinin yaralandığı patlamanın gaz kaçağından kaynaklanabileceği ifade edildi. Olay yerine itfaiye ekiplerinin sevk edildiği belirtildi.

Yerel medya, bir fırında meydana gelen patlama sonrası, çevre dükkanlarda hasar oluştuğu, patlamaya neyin neden olduğu kesin olarak henüz bilinmediği, fakat gaz sızıntısından kaynaklanmış olabileceği bilgisi yer alıyor. Polis, 'bölgeden uzak durun ve yolları acil durum ekipleri için açık bırakın çağrısı' yaptı.

CNN Türk'ten yapılan açıklamaya göre ise; “Bir ekmek fırınında patlama gerçekleşti. Patlamanın gaz kaçağından kaynaklandığı belirtiliyor. Terör saldırısı korkusu yaşandı. Daha sonra bunun bir ekmek fırınında meydana gelmesi nedeniyle kaza kaynaklı olduğu belirtiliyor. İtfaiye görevlileri olay yerinde müdahalelerde bulunuyor. İlk gelen bilgilere göre 15 yaralı olduğu bildirildi. Halen gaz kaçağı tehlikesi devam ediyor. Patlamanın yenilenebileceği korkusu var. Patlamanın şiddetiyle cadde üzerindeki otomobil ve evlerde büyük hasar var. Binanın alt kısmı yıkılmış durumda.

Valilik, polis yetkilileri halkı bölgeye gitmemeleri konusunda uyarıyor. Olay yeri güvenlik çemberi altına alınmış durumda.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
21°
açık