Alexa

Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Özel bir Doodle ile Kutladı

Bugün (29 Ekim 2019) cumhuriyet Bayramı. Türkiye ve Türk Milleti için en önemli Milli Bayramlardan birisi olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını google unutmadı. Google 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını özel bir doodle ile kutladı.

Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Özel bir Doodle ile Kutladı

Türkiye ve Türk milleti için çok önemli milli bir gün olan ve bugün (29 Ekim 2019) kutladığımız cumhuriyet Bayramını Goole unutmadı. Cumhuriyetimizin kuruluşunu simgeleyen 29 Ekim Bayramı google özel bir doodle ile kutladı.

Özel günleri unutmayan ve özel doodle hazırlayan Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınının 96. yılında  unutkan olmadığını hatırlattı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta sevinçle karşılanırken ünlü arama motoru Google'da bu özel güne kayıtsız kalmaması sosyal medyada da ilgi uyandırdı. Google, özel günler ve kişiler için hazırladığı Doodle tasarımlarını bu kez 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırladı.

İşte Googlenin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırladığı doodle:

29 Ekim'de kutlanan Cumhuriyet Bayramı Nedir?

TBMM'nin 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet rejimini kabul etmesi üzerine her sene bayram olarak kutlanmaktadır. Ülkemizin en önemli milli bayramıdır. Ülkemizde 28 Ekim tarihinde öğleden sonra yarım gün, 29 Ekim tarihinde ise tam gün tatil olmaktadır.

İkinci dönem büyük millet meclisi 11 Ağustos 1923 senesinde ilk defa bir araya gelerek toplantı düzenledi. Uzun zamandan beri Atatürk'ün üzerinde çalıştığı cumhuriyet taslağı hazırdı ve 29 Ekim sabahı bu taslağı meclise sundu. Meclis taslağı kabul etti Cumhuriyet rejimi ülkemizde kabul edildi. Oylama ile ilk cumhurbaşkanı da Mustafa Kemal seçildi.

Ülkemizde Cumhuriyet Bayramının kutlanma sebepleri de tam bağımsızlığın kazanılması, ülkenin düşmanlardan arındırılması ve özgür medeniyetler seviyesine ulaşmasıdır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 00:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
elif
elif - 2 yıl Önce

tebrikler google!

murat fedai
murat fedai - 2 yıl Önce

google dünyanın en büyük arama motoru olmayı hak ediyor. bütün ülkeler için google güzel bir arama motoru. kendilerini her zaman yenileyen ve hep farklı şiyler sunan google yi teşekkürler.