Alexa

Kamil dededen "Vatan İçin Örnek" Davranış

Aydın’da 83 yaşındaki Kamil Aktürk, Her gün sabah erkenden evinden çıkıp Adnan Menderes Bulvarı’na geliyor ve şehitlerin ruhuna hatim indiriyor.

Kamil dededen "Vatan İçin  Örnek" Davranış

Aydın’da 83 yaşındaki Kamil Dede vatan için millet için Şehitler için elinden geleni yapıyor. Hava soğukluğuna aldırmadan her sabah aynı yere gelerek Kur'an okuyor. 

İslam Dünyası’nda yaşanan terör olaylarında şehit olanlar için Şehrin en işlek bulvarı olan Adnan Menderes Bulvarı’nda her sabah orta refüje oturup saatlerce Kur’an okuyan 83 yaşındaki Kamil Aktürk, hem şehitlerin ruhuna hatim ediyor hem de halkın duyarsızlığına ve televole kültürüne itepki gösteriyor.


Her gün sabah erkenden evinden çıkıp Adnan Menderes Bulvarı’na gelen 83 yaşındaki Kamil Aktürk, yoldan gelip geçen araç ve yaya trafiğine aldırış etmeden Kur’an-ı Kerim açıp saatlerce okuyor. Herkesin şaşkın bakışlarına rağmen okuduğu Kur’andan gözünü ayırmayan Kamil Aktürk dondurucu soğuğa rağmen iki cüz okuyup şehitlere ve zor durumdaki Müslümanlara dua ediyor.

Duadan başka elinden bir şey gelmediğini ve yaşananlara karşı herkesin elinden geleni yapmasını isteyen 83 yaşındaki Kamil Aktürk “Tüm İslam alemi çeşitli bela ve dertlerle boğuşuyor. Bu belaların defi ve İslam aleminin selamete kavuşması için her gün Kur’an okuyorum. Bütün insanların selameti için okuyorum. Ancak gençlerin okumaması televole kültürüne kendilerini kaptırmaları beni üzüyor” diye konuştu. 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2016, 13:17
YORUM EKLE

banner325