Alexa

Kurtlar Vadisi Yapımcısı Raci Şaşmaz Yargılanacak mı?

İstanbul Fikirtepe'de başlamadan biten Brooklyn projesinin 131 mağdurunun şikâyeti üzerine başlayan soruşturmada İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı iddianameyi hazırladı. İddianame İstanbul (Anadolu) Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Kurtlar Vadisi Yapımcısı Raci Şaşmaz Yargılanacak mı?

Kurtlar Vadisi ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar olmaz filmlerin yapımcısı ve başrol oyuncusu Raci Şaşmaz (Polat Alemdar) ında aralarında bulunduğu 13 kişi, ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan yargılanacağını belirten Birgün'den Uğur Şahin'in haberine göre, İstanbul Fikirtepe'de başlamadan biten Brooklyn projesinin 131 mağdurunun şikâyeti üzerine soruşturma başlatıldı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı iddianameyi hazırlamasının ardından İddianame İstanbul (Anadolu) Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Raci Şaşmaz ile Ahmet Mahir ŞaşmazAydoğan SelimoğluHızır Selimoğlu’nun da aralarında bulunduğu Pana Yapı ve Selimoğlu İnşaat firmasının ortak ve yöneticisi 12 şüpheli  "Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı" suçundan 131 defa hapisle cezalandırılmaları istendi.

Raci Şaşmaz, şirket yöneticisini suçlayarak şu ifadelerde bulundu: 

"Esas işim medya. İnşaat alanıyla fazla ilgilenemedim. İşler, şirketin yönetim kurulu başkan yardımcısı olan Kürşat Coşkun Ufuk tarafından takip ediliyordu. Sorumluluk ondadır. İtibar edip verilen belgeleri imzaladım. 'Broklyn Park' projesi tamamlandı. Ancak bağımsız bölümlerin ipotekli olduğunu sonradan öğrendim. Mali yapısı bozulan şirketimizin medya alanındaki şirketlerimize sirayet etmemesi için M. Muhit Kayaoğlu’na devrettik.”

Pana Yapı İnşaat Grup Başkanı Mahir Şaşmaz daha önce Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada, “Fikirtepe’deki sürece bakanlık da müdahil oldu. Süreç biraz uzayabilir ama gelecek haftadan itibaren yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileriyle görüşeceğiz. Sayın Mücahit Demirtaş’ın bakan yardımcısı olması olumlu bir gelişme. Raci Şaşmaz’ın Fikirtepe’deki projelerle hukuki olarak bağı olmamasına rağmen mağduriyetlerin giderilmesi için çaba harcıyor. Bizim bu projelerden herhangi bir kâr beklentimiz yok yeter ki sorun çözülsün” ifadelerini kullanmıştı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE