Alexa

Kurtlar Vadisi'nde En Çok Bunlar Merak Edildi

Türkiye'de insanlar üzerinde çok önemli etkiler bırakan Kurtlar Vadisi İlk kez 2004 yılında ekranlara düştü. Türk Televizyonlarında en büyük reytinglere imza atan Kurtlar Vadisi'nde çok merak edilen hususlardah bahsettik.

Kurtlar Vadisi'nde En Çok Bunlar Merak Edildi

Pana Film 2004 yılında TV dizileri ve sinema filmleri yapmak için kuruldu. Aynı sene Ekmek Teknesi ve Kurtlar Vadisi dizileri ile büyük bir seyirci kitlesine hitap etti. Kurtlar Vadisi dizisi Türk Televizyonlarında rating rekorlarına imza attı. Sharon Stone ve Andy Garcia gibi ünlü Hollywood starları bu dizi ile Türk TV izleyicisiyle buluştu.

Kurtlar Vadisi Irak filmi 3 Şubat 2006’da vizyona girdi. Bu en çok izlenen filmi oldu. ödüller aldı. Filmin oyuncu kadrosunda Necati Şaşmaz'a Titanic filminin başrol oyuncularından Billy Zane ve Cennetin Krallığı filminin başrol oyuncusu Ghassan Massud’un yanı sıra Garry Busey eşlik etti. 10 Milyon Dolar bütçesiyle o zamana kadarki en büyük bütçeli Türk filmi olarak da tarihe geçti.

2007 yılında Kurtlar Vadisi Terör adıyla dizi yeniden ekranlara döndü. İlk bölümde politik içeriği gündeme bomba gibi düştü. Aynı sene Nisan’da Kurtlar Vadisi Pusu dizisi yayın hayatına başladı. Ve Kurtlar Vadisi Kaos...

2018 yılı Şubat Ayı itibariyle başlanması beklenen Kurtlar Vadisi Kaos ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Şubat ayında yayınlanacağı iddia edilse de yapımcı şirketten henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Kurtlar Vadisi serilerine baktığımız zaman; Diziler'de, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör, Kurtlar Vadisi Pusu Filmler'de, Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Gladio, Kurtlar Vadisi Filistin, Kurtlar Vadisi Vatan dizilerini görmemiz mümkündür. Kurtlar Vadisi'nin serilerinde hangisine bakarsak bakalım her birinde rekorlar kırılmıştı.

Kurtlar Vadisi'nde En Çok Bunlar Merak Edildi

Kurtlar Vadisi'nin her ne kadar hayal ürünü olduğu belirtilseda Bir nevi Türkiye gerçeklerini dile getiren Kurtlar Vadisi dizilerinde izleyiciler en çok karekterlerin gerçekte kimleri canlandırdığı oldu.

550

Süleyman Çakır: Alaattin Çakıcı
Memati:  Muradi Güler (Alaattin Çakıcı’nın yardımcısı)
Nesrin Çakır: Alaaddin Çakıcı’nın eşi Dündar Kılıç’ın kızı 
Şevko: İbrahim Teleman ( İbrahim Teleman’da otel odasının penceresinden intihar etti) 
Cerrahpaşalı kardeşler: Karagümrük Çetesi Nuri ile Vedat Ergin kardeşler
Barış Bulmaz: Savaş Buldan ( Hakkarili silah kaçakcısı)
Önder Zülfü Koşal: Ömer Lütfü Topal (Kumarhaneler kralı)
Behiç Türkcan : Behced Cantürk (Liceli uyuşturucu kaçakçısı) 
Avukat Elif Eylül :Şeyda Yıldırım Süleyman Çakırı Sorgulayan Savcılar: Öldürülen Başsavcı: Cengiz Engin ( İtalya’da ki gibi bir temiz eller operasyonu başlattılar Alaaddin Çakıçı Sedat Emin Bucak’ı sorguladılar.)
Diğer Savcı: Engin Baltacı
Şahin Ağa: İbrahim Şahin, Özel Harekat Daire Başkanı
Doğu Bey: Mehmet Fuat Doğu ( 31 Mayıs 2004 de vefat etti)
Mito:Miktad Alpay 
Abbas Ustaoğlu: 26 Eylül 1990 öldürüldü. Başında olduğu teşkilat KGB JİTEM gibi bağımsız olması nedeniyle Cem Ersever de olabilir, 24 Ekim 1993 de kayboldu 4 Kasım 1993 de cesedi bulundu. Cem Ersever’in lakabına Testere denir.


Polat Alemdar: Abdullah Çatlı, faaliyetlerini işliyor ama tam olarak gerçek bir karakter değil dizi için yaratılmış bir karakter
Abdülhey Çoban: Mahmut Yıldırım (Yeşil) Mahmut Yıldırım’da Abdulhey’in Aslan Beyin not defterini ararken söylediği gibi aşiretler içerisinde görev yapmıştı. son olarak,Van Tatvan Mit Bölge Müdürlüğü yaptı
Pala : Korkut Eken 


Polat Alemdar Palayı sorgularken adı geçen Apo ya kaç haberini uçuran devlet görevlisi : Çevik Bir Aslan Akbey’in sorguladığı Amerika’ya bilgi satan devlet görevlisi: Bu görevli ve Çevik Bir hakkında bir kitap yazıldı ve toplandı. Hatırlarsanız bu görevlini adı da geçiyor.

Feraya : Özdemir Sabanacı Suikastındaki Fehriye Erdal 
Laz Ziya : Dündar Kılıç ( 1 Ağustos 1999 da kalp krizi sonucu öldü )
Laz Ziya’nın Yardımcısı Orhan : Tarık Ümit

Hüsrev Ağa . Abuzer Uğurlu 
Hüsver Ağa’nın Yardımcısı Şeyhmuz: Nejat Daş (25 Aralık 1992 de suikast sonucu öldürüldü)
Nasibim -1 gerçekte Kısmetim-1 Şanslı-S gerçekte Lucky-S gemilerinin sahipleri Nejat Daş olarak gözüküyor. 
İbrahim Ahıskalı: Şarık Tara
Tilki Andrei: Sarı Avni'nin lideri olduğu Pizza Connection uyuşturucu şebekesinde adı geçti. CHP İçel Milletvekili Fikri Sağlar'ın sorgu önergesinde Andrei TykinTürkiye'de olduğunu ve Hüseyin Sümbül'e ait bir cep telefonu kullandığını ve Hüseyin Sümbül'ün de Antalya Kemer Beldibi'in de otel kiraladığı ve otelin sahibinin Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller'e ait olduğunu açıkladı. Andrei Tilkin'in 33 yaşında ve bütün doğu blok ülkelerinde Çakal Carlos'un görevlerini üstlenmiş durumda...
Kirkor Terzioğlu: Hayam Garipoğlu
Kürt Bedo: Kürt İdris
Kılıç : Nihat Akgün (25 Kasım 1999 da suikast sonucu öldürüldü)
Testere Nemci : Yaşar Avni Musullulu (Sarı Avni)
Nizamettin Güvenç : Aydoğan Semizer
Tuncay Mataracı: Tuncay Kantarcı

İplikçi Nedim : Nesim Malki ( 28 Ağustos 1995 de suikast sonucu öldürüldü)
Samuel Vanunu: Üzeyir Garih ( 25 Aralık 2001 de suikast sonucu öldürüldü)
Halo: Halil Havar, dizide Halo polis helikopteri ile cezaevinden kaçırıldı. Gerçek hayatta, Halil Havar Hollanda dan cezaevinden İtalyan mafyası cia helikopteri ile kaçırdı. 
Tombalacı Mehmet : Ali Fevzi. Bir dizide Önder Zülfü Koşal ölünce bütün kumarhanelere o Tombalacı Mehmet sahiplendi gerçekte Ömer Tüftü Topal ölünce bütün kumarhanelerine ortağı Ali Fevzi bir sahiplendi
Kirve : Sedat Emin Bucak 
Mehmet Karahanlı: Mehmet Ağar (Birçok karakter işleniyor ) iddia ediliyor.
Mehmet Karahanlı’nın gittiği Loca: (İstanbul Merkezli Masonik Büyük Kulüp) 
Mağbet te olan Ankara'dan gelen üye: Mesut Yılmaz veya İsmail Cem
Mağbet te olan Büyükada'dan gelen üye : Altemur Kılıç kim olduğu daha tam bilinmiyor 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 23:27
YORUM EKLE