Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, sosyal medya twitter hesabından, Hürriyetçi Eğitim Sen'in gücünü üyelerinden ve eğitim çalışanlarından aldığını belirterek "Bizi barajlarla kimse durduramaz. Teşkilatlarımızın ve üyelerimizin mücadelesiyle 15 Mayıs 2023'te 30 bin üyeye ulaşarak yandaş sendikalara gereken cevabı vereceğiz" dedi.Sendikal rekabete milletvekillerinin taraf olmaması gerektiğini anlattıklarını belirten Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, sosyal medya platformu twitter hesabından şunları söyledi:
BİZİ BARAJLARLA KİMSE DURDURAMAZ!
Sendikal örgütlenmeye %2 baraj getiren ve Memursen ve Kamusen'i korumayı amaçlayan kanun teklifinin komisyon görüşmesi dün yapıldı AKP Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş Kanun teklifini TBMM Genel Kuruluna gelmeden önce yetkili kurullarında tekrar değerlendireceklerini söyledi. AKP Milletvekillerinin bile saçmalık dediği kanun teklifini Memur Sen ve Kamu Sen temsilcileri özetle kamu çalışanları için sendikal mücadeleyi kendilerinin verdiğini ve diğer sendikalarla aralarında mali farklılıklar olması gerektiğini iddia ederek savundular.Hürriyetçi Eğitim Sen olarak Kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri için mücadele etmesi gereken sendikaların her geçen gün üye sayısı artan sendikaları kanun çıkarttırarak engellemeye çalıştığını, sendikal rekabete milletvekillerinin taraf olmaması gerektiğini anlattım Komisyon görüşmelerine katılarak kanun teklifine karşı çıkan ve konuşma yapan İYİ Parti Milletvekilleri İsmail Koncuk, Fahrettin Yokuş, Yasin Öztürk, CHP Milletvekilleri Veli Ağbaba, Yıldırım Kaya, Kani Beko başta olmak üzere tüm milletvekillerine teşekkür ederim. Hürriyetçi Eğitim Sen SENDİKADIR gücünü üyelerinden ve eğitim çalışanlarından alır. Bizi barajlarla kimse durduramaz. Teşkilatlarımızın ve üyelerimizin mücadelesiyle 15 Mayıs 2023'te 30 bin üyeye ulaşarak yandaş sendikalara gereken cevabı vereceğimize kimsenin şüphesi olmasın.