Alexa

Mahkum Anası Dilber Ay, Kader Mahkumlarına Af İstemişti

Kader Mahkumlarının Anası olarak ta bilinen sevilen sanatçı Dilber Ay Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle kaldırıldığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinin de yaşında vefat etti.

Akraba ziyareti nedeniyle geldiği Ankara'da vefat eden Kader Mahkumlarının anası olarak ta bilinen ses sanatçısı Dilber Ay, geçirdiği kalp krizi ardından kaldırıldığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bütün müdahalelere rahmen hayatını kaybetti.

Sanatçı Dilber Ay'ın Düzce’de toprağa verileceği bildirildi.

Kader mahkumlarinin anası olarak ta bilinen değerli sanatçı Dilber ay katıldığı bir programda çok sevdiğini belirttiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, gariban kader mahkumlarını bir defalığına affetmesini rica etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiği bilinen Türk Halk müziği sanatçısı Dilberay, katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, 10 yıl önce rüyasında gördüğünü anlatmıştı. Dilberay, rüyasının sonunda, kaynağını bilmediği bir sesin, Erdoğan ile kendisini 'kardeş' ilan ettiğinin altını çizerek, 'Erdoğan'a bu yüzden kardeşim diyorum' dedi.

Dilber Ay'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a af çağrısı;açıklamasında, "Allahtan sonra sen varsın yeryüzünde" diye seslenerek, "Sayın Tayyip Erdoğan kardeşim; ben senin ablanım. Bu çocukları öldürenleri, kadınları öldürenleri niye asmıyorsun?" dedi ve kader mahkumları için de af istedi."

DİLBER AY KİMDİR?

1 Ocak 1956 tarihinde Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Dilber Ay, Maddi imkanlar nedeniyle ilkokulu üçüncü sınıfa kadar okudu. Çocuklukluğu zor geçen Dilber Ay, 13 yaşında evlendirildi ancak evlenmeden önce Düzce'de bir ses yarışmasına katılarak birinci seçilmişti. İlk evliliğini bitirdikten sonra bir kez daha evlenen Dilber Ay, 'Kadere Mahkumlar' programıyla televizyonda ilgileri üzerine toplamıştı.

İlk olarak radyoda tanınan Dilber Ay, Hacı Ağa şarkısıyla ismini geniş bir kitleye duyurmuştu. oynadığı filminde ilk rolünde Altın Koza Ödülü’ne layık görülmüştü. Murat Şeker'in yönettiği 'Hayat Sana Güzel' isimli filmde rol aldı. Öte yandan ünlü şarkıcı Hacı Ağa", "Zorunda mıyım?", "Gelmezsen gelme" ve "Tavukları pişirmişem (Kahtalı Mıçı ile) " gibi eserlerle büyük beğeni kazanmıştı.

Ünlü şarkıcı 29 Nisan 2019 Pazartesi günü geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 00:40
YORUM EKLE

banner325