Mansur Yavaş Yasağına Herkes Şoke Oldu

Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş bir genelge yayımlayarak kendi bilgisi dışında duvarlarda asılı bulunan kendi resimlerinin asılmasını yasakladı.

Güncel 24.03.2021, 23:39 25.03.2021, 00:14
Mansur Yavaş Yasağına Herkes Şoke Oldu

Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş bir ilkle örnek teşkil etmeye devam ediyor. Seçimle iş başına gelen belediye başkanlarının resimleri genel olarak Belediye binasında ki birimlere asılır. Başkan Mansur yavaş, yayınladığı bir genelge ile kendisine ait resimlerin yasaklandığını duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş yayınladığı genelge ile bilginsin dışında asılan o resimleri yasakladı.Yavaş yayınladığı genelgede kendisine ait resimlerin yasaklandığını duyurdu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yayınladığı genelgede şu ifadelere yer verdi; “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başladığım 08.04.2019 tarihinden sonra gerek tarafımdan yapılan gözlemler ve gerekse makamıma iletilen bilgilerden, Belediyemiz, bağlı kuruluşlar ve iştiraklerde bilgim dışında bazı bürolarda fotoğraflarımın asıldığı anlaşılmaktadır. Herhangi bir yasal dayanağı olmayan bu uygulamaya son verilmesini önemle rica ederim”

Mansur Yavaş'ın bu yasağı Türkiye gibi bir yerde siyaset yapanlar, belediye başkanlığı yapanlar için kötü bir örnek teşkil ediyor. Kaldı ki Belediye başkanları genel olarak kendi resimlerini, çop konteynirlarına, bilbooardlara, boş buldukları her yere yapıştırırken belediye binalarında bütün birimlere asarlarken Mansur Yavaş'ın bir genelgeyle kendi resimlerinin asılmasını yasaklaması alışagelmiş bir şey değil.

BU HABERLEREDE GÖS GEZDİR:

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)