Alexa

Melih Gökçek, Trump'u Erdoğan'a Benzetti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, twitter hesabından yaptığı açıklamada; "CNN bu sefer bir başkana çarptı. Trump'u bu davranışıyla Cumhurbaşkanımıza benzettim" dedi.

Melih Gökçek, Trump'u Erdoğan'a Benzetti

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump'ın ilk basın toplantısında CNN muhabiri ile yaşadığı tartışma Türkiye'de de çok konuşuldu.Trump'un İlk basın toplantısında CNN muhabiriyle tartışmalı bir diyalog yaşamasını haklı bulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CNN'in kıdemli Beyaz Saray muhabiri Jim Acosta'ya sözlü olarak çıkışarak soru sormasına izin vermemesini hatırlattı.  Erdoğan; "Bakın Sayın Trump'ın basın toplantısında yanlışlık yapıldı ve Trump da o grubun muhabiri veya köşe yazarını benzetti"  diye ifade etti.

Trump'ın sert çıkışını değerlendirmekten geri durmayan Başkan Melih Gökçek, ABD Başkanı Trump'u Cumhurbaşkanı Erdoğan'a benzettiğini açıkladı.CNN'i eleştiren Gökçek, "İşte bu kadar.. CNN bu sefer bir başkana(Trump) çarptı. Bu sefer sen uğraşacaksın. Trump'u bu davranışı ile Cumhurbaşkanımıza benzettim" dedi.

İlk basın toplantısını düzenleyen Başkan Donald Trump, kendisine soru sormak isteyen CNN muhabirine "Lütfen sessiz olun, kabalık yapıyorsunuz. Siz yalan haber yapan bir kurumsunuz. Size soru hakkı vermiyorum" dedi. CNN muhabiri ise Donald Trump'a "Haber kurumumuza saldırıyorsunuz" savunmasını yaparken, Trump buna karşı ise "kurumunuz berbat" ifadesini kullanmıştı.
 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner325