Alexa

Merkel, Suriye'deki askeri operasyona Derhal Son Verilmesini İstedi

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin Suriye'deki askeri operasyonuna derhal son verme çağrısında bulundu.

Merkel, Suriye'deki askeri operasyona Derhal Son Verilmesini İstedi

Türkiye'nin Suriye'deki askeri operasyonuna derhal son verme çağrısında bulunan Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, Türk güvenlik çıkarlarına bakılmaksızın haklı bir Türk güvenlik çıkarlarına bakılmaksızın, yerel halkın büyük bir bölümünü işgal etmenin, bölgeyi istikrarsızlaştırmanın ve İslam Devleti’nin canlanmasına yol açtığını söyledi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Angela, Suriye’deki askeri operasyonuna derhal son verilmesi çağrısında bulundu.

bloomberg.com haber sitesine göre, Alman hükümeti sözcüsü Ulrike Demmer, Merkel Erdoğan’a yaptığı açıklamada, Türk güvenlik çıkarlarına bakılmaksızın haklı bir Türk güvenlik çıkarlarına bakılmaksızın, yerel halkın büyük bir bölümünü işgal etmenin, bölgeyi istikrarsızlaştırmanın ve İslam Devleti’nin canlanmasına yol açtığını söyledi. 

Bu arada SON DAKİKA HABERDE, ABD Savunma Bakanı Mark Esper, bölgede gerilimin tırmandığını ve ABD'nin Suriye'nin kuzeyinden bin asker daha çekmeye hazırlandığını söyledi. Esper, bölgede kalan askerlerin Türkiye güçleri ve SDG arasında kaldığını belirtti. Trump'ın planlı bir çekilmeye onay verdiğini ifade ederek, olabilecek en güvenli ve hızlı şekilde askerlerin çekileceğini duyurdu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 17:31
YORUM EKLE