Pençe Kartal-2 Harekâtından Şehitlerimiz Var!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Irak kuzeyi Gara bölgesinde devam eden Pençe Kartal-2 Harekatı'nda üç askerimiz şehit oldu.

Güncel 11.02.2021, 10:50 11.02.2021, 13:45
Pençe Kartal-2 Harekâtından Şehitlerimiz Var!

Irak kuzeyi Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekâtı'nda askerimiz şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; "10 Şubat 2021 tarihinde teröristlerle çıkan çatışma sonucunda yaralanarak hastaneye sevk edilen bir kahraman silah arkadaşımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 11 Şubat 2021 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadelerine yer verildi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada; "Bölgede tespit edilen hedefler hava harekâtı ile isabetle vurulmuş, terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir." denildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi akar mesajında, “Kahraman silah arkadaşlarımız 10 Şubat 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” dedi.

Pençe Kartal-2 Harekatı’nda şehit düşen askerler törenle memleketlerine uğurlandı. Yüzbaşı Burak Coşkun ve Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan için Şırnak’ta tören düzenlendi. 23. Piyade Tümen Komutanlığındaki törende, şehit Coşkun ve Turhan’ın Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konuldu. Coşkun ve Turhan’ın naaşları helallik alınmasının ardından Ankara’ya gönderildi.

Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü: 'Irak’ın kuzeyinde teröristler ile çıkan çatışmada yaralanan kahraman askerimiz Muh. Kom. Yzb. Ertuğ Güler, tedavi gördüğü hastanede şehit düşmüştür. Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine sabır diliyoruz. Milletimizin başı şağ olsun.'

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; Pençe-Kartal 2 harekat bölgesinde şehit olan kahraman askerlerimiz Burak Coşkun ve Harun Turhan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.

Yazar, Gazi, BAU Öğr Gör. TSK, Dış İşleri ve Enerji B’ında: O. Doğu, Balkanlar, Kafkaslar ve G. Doğu’da görev. Sav-Güv-Terör-Stra-Jeo ve Teolojik Analiz Abdullah AğarBurak Coşkun yüzbaşım, Harun Turhan Astsubayım. Gara’da, vatandan çok uzakta, vatan için ölümüne mücadele ettiniz. Çok tehlikeli bir mağara operasyonunda kahramanca vuruşup, kahramanca şehit düştünüz. Ruhlarınız şad olsun. Acımız ve onurumuz çok büyük.

MHP Kocaeli 25. 26. ve 27. Dönem Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Saffet Sancaklı: Gara bölgesinde devam eden Pençe Kartal-2 harekatında 2 askerimiz şehit düşmüştür. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır dilerim. Milletimizin başı sağolsun.

MHP Sosyal medya Twitter: Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı'nda teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Komando Yüzbaşı Burak Coşkun ve Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan’a Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Aziz Milletimizin Başı Sağ Olsun.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)