Alexa


Şehit Eşinin Meclis Kararıyla Reddedilen İsteğine 'Onurlu' Davranış

PKK'lı teröristlerin 2017 yılında düzenlediği saldırıda şehit olan 35 yaşındaki Astsubay Üstçavuş Şenel Ağıl'ın eşi Nermin Ağıl, Sinop Belediyesine eşinin isminin yaşatılması için dilekçe vermiş vicdansızca reddedilmişti.

Güncel 04.05.2019, 00:22
Şehit Eşinin Meclis Kararıyla Reddedilen İsteğine 'Onurlu' Davranış

PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırı ardından şehit olan Astsubay Üstçavuş Şenel Ağıl adına, Sinop Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Sinop Orman İşletme Müdürlüğü girişimiyle hatıra ormanı yapıldı. Şehitlerimizi anmak ve isimlerini yaşatmak adına alınan bu karar memnuniyetle karşılandı.

Sinop Belediyesi 08.01.2019 Tarihinde Meclis toplantısında bu konuyu görüşerek oy çokluğu ile, "Şehitlerimizin isimlerinin doğup büyüdüğü yerlerde verilmesinin daha uygun olacağı" şeklinde kararı alınmıştı. Belediye Meclisinin aldığı bu karar ise Şehit eşi Nermin Ağıl'ı derinden yaralamış, vatandaşlar ise bu duruma sert tepki göstermişti. "Şehit vatan için canını verir, nereli olduğunun bir önemi yoktur. Belediye Meclisinin aldığı bu karar, tarihe kara bir leke olarak geçmişti" 


Sinop Belediyesinin aldığı bu karara Şehit eşinin ve vatandaşların sert tepki göstermesi üzerine Astsubay Üstçavuş Şenel Ağıl adına bir hatıra ormanı oluşturmak için Sinop Orman İşletme Müdürü Onur Kalaycı, Sinop Valisi Köksal Şakalar, Sinop Garnizon komutanlığı ve Sinop Orman İşletme Müdürlüğünün çalışmaları neticesinde düzenlenen törenle, Astsubay Üstçavuş Şenel Ağıl hatıra ormanı törenle açıldı.

Şehit eşinin isminin yaşatılma talebinin reddedilmesi olayını Gazeteci Deniz Özen gündeme taşımıştı. Sinop Orman Bölge Müdürü Onur Kalaycı, haberin altına yaptığı yorumla, şehit Astsubay Üstçavuş Şenel Ağıl adına hatıra ormanı yapılacağını taahhüt etmişti.

Sinoplular, Sosyal medyadan "Ben sinop işletme müdürlüğü olarak 2019 yılı içerisinde Şehidimizin adını yaşatacak bir orman yapmayı taahhüd ediyorum" şeklinde paylaşımda bulunan Sinop Orman İşletme Müdürü Onur Kalaycı'nın bu davranışı taktirle karşılanmıştı.  Şehit Şenel Ağıl’ın eşi Nermin Ağıl, katkısı olanlara teşekkür ederek, Vatanımız, bayrağımız, ezanımız ile milli ve manevi değerlerimizin korunması uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Şehitler, unutuldukları zaman ölürler. Şehitlerimizi anmak ve isimlerini yaşatmak adına bu kararı alanlar gönlümüzde bu mübarek ayların başlangıcı olması vesilesiyle de bir kat daha taht kurmuşlardır." dedi.

Kaynak: Ajanssinop

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P