Yılma Durak Virüse Yakalandı

Doğu'nun Başbuğu olarak bilinen Yılma Durak, korona virüs yakalandığı bildirildi.

Güncel 09.12.2020, 22:58 09.12.2020, 23:55
Yılma Durak Virüse Yakalandı

Doğu'nun Başbuğu olarak bilinen Yılma Durak korona Virüse yakalandı! Sosyal medya twitter hesabından Yılma Durak'ın Korona Virüse yakalandığını bildiren Adem Uysal, "Yılma Durak abimiz Kovid-19 şüphesiyle Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde müşahede altına alınmıştır geçmiş olsun Allah şifa versin" ifadelerine yer verdi.

Doğu’nun Başbuğ’u olarak tanınan Yılma Durak kimdir, Kaç yaşında ve nerede doğdu? 

YILMA DURAK KİMDİR?

Yılma Durak, 1940 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite tahsilini Erzurum’da tamamlayan Yılma Durak, 1961-1962 yıllarında Osman Bölükbaşı'nın Genel Başkanı olduğu Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nde Gençlik Kolları başkanlığı yaptı.

Alparslan Türkeş C.M.K.P.’ye genel başkan olunca MHP’nin il yönetim kurullarının ve ülkücü yan kuruluşlarının oluşturulmasında görev alan Durak, Erzurum’da haftalık Serhat gazetesi ile Kümbet ve Şelale isimli aylık fikir ve sanat dergilerini çıkardı. Demokrat Doğu gazetesi Genel Yayın Müdürlüğü ile Milletin Sesi Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yaptı.

Yılma Durak,1969 yılında Erzurum İkinci Kuvay-ı Milliye Derneği Başkanlığı ile Milliyetçiler Konseyi Kurucu Üyeliği’ni yürüttü ve 1977 yılından 12 Eylül 1980 tarihine kadar Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, İzmit, Adapazarı ve İstanbul’u kapsayan illerde ülkücü teşkilatların yönetiminin tanzimi ve eğitimi için Alparslan Türkeş tarafından Marmara Bölge Sorumlusu olarak görevlendirildi. MHP İstanbul eski İl Başkanı Recep HAŞATLI’nın yardımcısı olarak MHP İstanbul İl İkinci Başkanlığını 12 Eylül’e kadar devam ettirdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu