Yandex Metrika

Akillere Kınama

Samsun Türk Ocağı Başkanı Prof.Dr.K.Tuncer Çağlayan, Akil Adamların Samsun’a gelmesiyle ilgili, çok şaşırtıcı bir durum olmadığını yadırgadıklarını ve kınadıklarını söyledi.

Akillere Kınama
22 Nisan 2013 Pazartesi 16:52

 Samsun Türk Ocağı Başkanı Prof.Dr.K.Tuncer Çağlayan, Akil Adamların Samsun’a gelmesiyle ilgili, çok şaşırtıcı bir durum olmadığını yadırgadıklarını ve kınadıklarını söyledi.

Samsun Türk Ocağı Başkanı Prof.Dr.K.Tuncer Çağlayan, Akil insanların Samsun’a gelmesiyle ilgili kendilerine davet gelmediğini, basından öğrendiklerini belirterek: “Basından öğrendiğimiz üzere Akil Adamlar Karadeniz Gurubu Pazartesi günü Samsun’da Canik kültür Merkezinde davet edilen Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile toplantı yapacaklar, görüşlerini açıklayıp STK ‘ları dinleyeceklermiş! Fakat her ne hikmetse Türkiye’nin en köklü ve en eski sivil kuruluşlarından olan ve bu konuyla doğrudan ilgili olan Samsun Türk Ocağını davet etmediler. Yalnız Türk Ocağını değil Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaları, Ülkü Ocaklarını,Türkiye Kamu Çalışanları Vakfını, Alperen Ocakları, Atatürkçü Düşünce Derneği gibi konuya mili duyarlılık ile bakan sivil kuruluşlarımızın davet edilmediğini anlıyoruz.’ Dedi.

Kendi açılarından şaşırtıcı bir durum olduğunu söyleyen Çağlayan: ” Bu bizim açımızdan çok şaşırtıcı bir durum olmamakla beraber yadırgadığımızı ve kınadığımızı kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Türk Ocakları olarak terör örgütünün devletçe muhatap alınmasının yanlışlığınısürekli vurguladık, vurguluyoruz. Terör örgütünün muhatap alınması bölücülerin moralini yükselteceğini, zafer kazanmış havasına iteceğini, PKK’nın resmen tanınması anlamına geleceğini, güneydoğudaki devletle ve Türk Milleti ile barışık milyonlarca insanımızı örgütün kucağına iteceğini, binlerceşehidimizin kemiklerinin sızlayacağını ifade ettik, ediyoruz. Bu proje ile bilerek veya bilmeyerek ABD-İsrail destekli Büyük Kürdistan düşüncesine hizmet edileceğine dikkat çekiyoruz. Anaların ağlamasını kimse istemez ama durup dururken analarıağlatanın bölücüler olduğu gerçeğini niye görmezden gelindiğini sormak isterdik ama soramadık.’dedi.

Türk Ocağının ve diğer sivil kuruluşlarının davet edilmemelirini nasıl izah edeceklerini  belirten çağlayan; ” adamların düşüncelerimize verecek cevabı olmaması, ya da acizlikleri midir? Yoksa Türk toplumunun kanaat önderlerini değil de PKK ile iş tutmayı onaylamakta zorlanan ama projeyi uygulayanlara oy vermiş çevreleri ikna etmeyi mi amaçlamışlardır? Yoksa Türk toplumunun kanaat önderlerini değil de PKK ile iş tutmayı onaylamakta zorlanan ama projeyi uygulayanlara oy vermiş çevreleri ikna etmeyi mi amaçlamışlardır?” diyerek, anketlerde,  destek oranının yüksek olduğu yerlerin kaleye alındığını, projenin sahiplerinin kim olduğu açıkça ortada olduğuna dikkat çekti.

Samsun Türk Ocağı Başkanı Prof.Dr.K.Tuncer Çağlayan; “Türk Ocakları olarak bu fikirlerimizi bizzat toplantıda akil adamlarla paylaşmak isterdik fakat fırsat verilmediği için basın marifetiyle kamuoyumuzun bilgisine sunmak istedik. Son olarak hem şehrimiz Orhan Gencebay’ın sanatının büyüklüğü ile gönlümüzdeki yerini yıkmamasını ve hep öyle kalmasını” diledi.


KAPSAMHABER/ Elsima Özer

 

http://www.kapsamhaber.com/akil-adamlar-aciz-mi-makale,181.htmlİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.