Alexa


Başbakan Yıldırım Flaş İdam Açıklamasında Bulundu

Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin idam açıklamasına cevap verdi. Başbakan Yıldırım 'MHP ile oturur konuşuruz. Önce referandumu yapalım, sonra bakarız' açıklamasında bulundu.

Gündem 22.02.2017, 17:12
Başbakan Yıldırım Flaş İdam Açıklamasında Bulundu

Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin idam çıkışına ilişkin açıklama bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "AK Parti samimiyse idam cezasını getirirse, MHP olarak kayıtsız şartsız destek veririz" açıklamasına ilişkin, "Referandum sonrası MHP ile oturur konuşuruz. Önce referandumu yapalım, sonra bakarız" ifadelerini kullandı. 

OHAL inceleme komisyonu

Başbakan Yıldırım, OHAL inceleme komisyonuna ilişkin soruya, "Başvuranın itirazı reddedilirse mahkemeye başvurma hakkı var. AİHM'e kadar yolu açık, inceleme sonucu haklı bulunursa iade edilecek. Komisyon, re'sen araştırma yapmaz haksızlığa uğrayan kendisi başvursun. Hakkını arasın. 100 bin itiraz var. OHAL İnceleme Komisyonu, 1-2 haftaya çalışmaya başlayacak" cevabını verdi. 

Bozkurt işareti

Yıldırım, partisinin grup toplantısında yaptığı Bozkurt işareti ile ilgili ise şunları söyledi: "Gerekirse her işareti yaparız. Bölücü olmayan her işareti kullanırız. 80 milyonu kucaklıyoruz tek istisna terör örgütleri'" diye konuştu.

Erken seçim

Başbakan Yıldırım, erken seçim iddialarına işaret ederek, "Gündemimizde yok, 'Evet' çıkarsa uyum yasalarının hazırlıkları olacağı için söz konusu değil" dedi. Kabine değişikliğinin olup olmayacağının sorulması üzerine Yıldırım, "Şartlar oluşursa tazelenme olur" diye konuştu. 

Referandum çalışmaları

Başbakan Binali Yıldırım, referandum çalışmalarına ilişkin, "Ankara, İstanbul, Diyarbakır ve İzmir gibi yerlerde Cumhurbaşkanı ile ortak sahada olacağız" dedi.

AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem'in istifası

Başbakan Yıldırım, AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem'in istifasına ilişkin, "Manisa'daki söylem yanlıştı. İstifasını istedik, buna rağmen maalesef gündemde tutmaya devam ettiler" diye konuştu.

Yorumlar (0)
23°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P