Alexa

Cumhurbaşkanı: Seçim Kampanyalarında Online Dönüşüm Şart

Cumhurbaşkanı: "Seçim kampanyalarında online dönüşüm şart" dedi ve ekledi. 2015 seçimlerinde bizler seçim kampanyalarımızda dijitalleşen seçim kampanyaları gerçekleştirdik. Sizlerde sosyal medyanın gücüne inanın.

Cumhurbaşkanı: Seçim Kampanyalarında Online Dönüşüm Şart

Yerel Seçimler yaklaşırken dijital medya ve tanıtımında önemi artmaya başladı. Klasik tanıtım kampanyalarının dönemi sona erdiği bu dönemde Dijital medya yönetiminin de önemi artmaya başladı.Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ında ifade ettiği " DİJİTAL DÖNÜŞÜM" önümüzdeki mahalli idareler seçimlerine damgasını vuracağı belirtiliyor.

'ESKİ TARZ KAMPANYA YÖNTEMLERİ ŞEHİRLERİMİZİ KİRLETİYOR'

Erdoğan broşür, branda, pankart, tabela reklamları ile ilgili  "Tamamen partilerin ve adayların görünürlüğünü sağlamaya yönelik bu kampanya tarzı uzun süre siyasette bir güç gösterisi olarak devam etti. Kitle iletişim imkanlarının sınırlı olduğu dönemlerde bu tarz kampanya anlayışı belki mazur görülebilirdi ancak günümüzde artık buna ihtiyaç yok. Bunu tabii çok da ilkel buluyoruz." şeklinde konuştu. 

Açık hava reklamcılığı, yazılı-görsel medya ve internet yayıncılığı gibi mecraların partilere ve adaylara çok geniş iletişim imkanları sunduğunu belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Eski tarz kampanya yöntemleri artık şehirlerimizi kirleten, milletimizin de tepkisine yol açan bir hale geldi. AK Parti olarak 31 Mart 2019 seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz. Çevreye ve insana saygılı bir seçim kampanyası yürütme kararı aldık. Sadece parti teşkilatlarının ve seçim koordinasyon merkezlerinin olduğu yerde bayraklarımız, afişlerimiz asılabilir. Bunun dışında hiçbir yerde parti teşkilatlarımız bu tür görüntü kirliliğine asla müsaade etmeyecek ve belirlenen saatler dışında da asla otobüs dolaştırmayacak.

AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Artık klasik kampanyalar dönemi sona eriyor ve dijital kampanyalar dönemi başlıyor." dedi.

ÇEVRECİ BİR KAMPANYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla iki aydan bu yana seçim propagandasına yönelik çalışmalar yürüttüklerini belirten Ünal, "Yeni seçim kampanyamızın temel dinamiği birincisi öncelikle çevreci bir kampanya, ikincisi daha çok dijital bir kampanya planladık. Çünkü bir taraftan Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde sıfır atık çalışmaları devam ederken çevreye duyarlı, çevreyi sürdürebilir ve çevreyi korumaya dayalı yeni bir anlayış, tüm dünyada ve Türkiye'de hızla yerleşirken kampanyalarımızın çevreci olmaması, kampanyalarımızın çevreyi kirleten, hem görüntü hem de ses kirliliği oluşturan bir şekilde olması tabii ki kabul edilemez." şeklinde konuştu.

TÜRKİYE'DE 51 MİLYON SOSYAL MEDYA KULLANICI VAR SOSYAL MEDYANIN GÜCÜNE İNANMAK ZORUNDASINIZ

Ünal, klasik kampanya dönemlerinin kapandığına işaret ederek, "Daha çevreci ve mesajların doğal olarak daha çok dijital ortamda seçmene ulaştığı, çünkü Türkiye'de 51 milyon sosyal medya kullanıcısı var ve ortalama 3 saat sosyal medyada insanlar vakit geçiriyorlar. O yüzden AK Parti olarak biz aslında 24 Haziran seçimlerinde biraz uyguladık." ifadelerini kullandı.

Seçim ve siyasi alanda deneyimli ve uzman kadrosu ile seçim kampanyalarının dijitalleşmesi sürecinde hizmet eden TEKNODİJİ.com reklam ajansıyla ilgili habere ulaşmak için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 14:21
YORUM EKLE