Gaziler'den Açılım Politikasına Eleştiri...

Gaziler AKP hükümetinin 'açılım politikasını' çok sert ifadelerle eleştirdiler!

Gündem 20.09.2013, 23:05 20.09.2013, 23:16
Gaziler'den Açılım Politikasına Eleştiri...

 19 Eylül Gaziler Günü tüm Türkiye de çeşitli etkinliklerle kutlanırken Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in, 19 Eylül Gaziler Günü etkinliği kapsamında Ankara Dedeman Otel’de yaptığı yemekli toplantı güne damgasını vurdu. AncakErdoğan'dan talimat alan şerefli (!) medyamız bu haberi pas geçti.

 
Gazilerimiz için tertip edilen yemekli toplantıda GazilerimizAKP'nin açılım politikalarını sert ifadelerle eleştirdi. Fatma Şahin'in masasından kalkan gazilerimiz PKK terör örgütü ile Türkiye Cumhuriyeti devletinin pazarlık yapmasını içlerine sindiremediklerini söylediler.
 
"Vatan masa başında satılamaz, hediye edilemez. Teröristle pazarlık yapmak benim için ölüm" diyen Kıbrıs gazisi Nurettin Enginer "Terör örgütü bir sürü can aldı. Vatanı hediye edemeyiz. Bu vatan kanla alındı kanla verilir. Kesinlikle masa başında verilmez. Teröristle masaya oturulur mu? Kundaktaki bebeğe kurşun sıkan, askerimizi şehit edenle aynı masaya kesinlikle oturulmaz." ifadelerini kullandı.
 
 "PKK ile açılım mı olurmuş. Olarla nasıl aynı masaya otururlar. Bizler her gün ağlıyoruz. Usandık. Assınlar onu da kurtulalım" diyen bir başka Kıbrıs gazisi Tahsin Koç ise göğsünde onurla taşıdığı madalyayı parayla satın aldığını söyledi. Koç, şunları kaydetti: "Onur madalyası bu, çarpıştık, savaştık ama madalyayı bile bize parayla verdiler. Biz yine gideriz, yine çarpışırız. Teröristlerle pazarlık yapanların bu tarihi gerçekleri bir an olsun unutmamaları hepimizin dileğidir." 
Yorumlar (0)