İngiliz gence Özel’den teşekkür ve davet mektubu

İngiliz gence Genelkurmay Başkanı Özel’den teşekkür ve davet mektubu yolladı.

Gündem 01.12.2014, 14:12 01.12.2014, 14:36
İngiliz gence Özel’den teşekkür ve davet mektubu

 Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in, 1. Dünya Savaşı döneminde İngiltere'ye götürülen ve dedesi Başçavuş Edgar Turner tarafından muhafaza edilen Osmanlı bayrağını, Türk makamlara teslim eden İngiliz gence gönderdiği teşekkür ve Çanakkale Savaşları'nın 100. Yıldönümü etkinliklerine davet mektubu, Londra Askerî Ataşesi tarafından torunu Jack Turner'e teslim edildi.

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in gönderdiği teşekkür ve davet mektubunun Londra Askerî Ataşesi tarafından teslim edildiği davette, torun Jack Turner ve babası Matthew Turner hazır bulundu. Baba Matthew Turner, mektubu teslim alırken, "Sayın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in göndermiş olduğu mektubu takdim etmek için beni makamınızda ağırladığınız için teşekkür ederim. Sayın Genelkurmay Başkanı'na, ailemize göndermiş olduğu bu nazik ve dokunaklı mektup için teşekkürlerimi ve en derin saygılarımı sunduğumu lütfen iletiniz. Bu mektup bizim için çok anlamlı ve değerlidir.” dedi.

Turner, “Çanakkale Muharebeleri'nin 100'üncü Yıl Dönümü Etkinlikleri'ne katılmak bizim için bir şereftir. Gelibolu Yarımadası'nda hayatını kaybeden farklı milletlerin askerlerine saygılarımızı sunmak maksadıyla orada olmak için sabırsızlanıyoruz. Sayın Komutanın bizleri davet etme nezaketi göstermesi ve bayrağın ait olduğu yere, yani Türk halkına teslim edilmiş olması, bizleri çok mutlu etti." ifadeleriyle Genelkurmay Başkanı Özel'in kendilerine hitaben mektup göndermesi ve Türkiye'ye davet etmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yorumlar (0)