Rüstem Kara: En Büyük Zaferimizin 100. Yılı Kutlu Olsun

Memleket Partisi Samsun İl Başkan Yardımcısı Rüstem Kara, yaptığı yazılı basın açıklamasında 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili mesaj verdi. Rüstem Karam: En Büyük Zaferimizin 100. Yılı Kutlu Olsun.

Gündem 29.08.2022, 13:54
Rüstem Kara: En Büyük Zaferimizin 100. Yılı Kutlu Olsun

Memleket Partisi Eğitim ve Örgütten Sorumlu Samsun İl Başkan Yardımcısı Rüstem Kara, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Kara, yayımladığı mesajda şunları söyledi:

!Mustafa Kemal Atatürk’ün eşşiz dehasıyla kazandığımız büyük zaferin 100. yılını milletçe kutlamanın onur ve gurunu yaşıyoruz.

“Ordular ilk hedefiniz Akdeniz, ileri” emrini veren Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün o günlerdeki kararlılığı ve inancı düşmanı denize döküşüyle zaferle sonuçlanmıştır. Sonrasında kurulan Türkiye Cumhuriyetiyle bölgesinde; tarımda, sanayide, eğitimde sosyal ve kültürel alanlardaki devrimleriyle örnek bir ülke olmuştur. Dünyanın birçok ülkesi bizi model olarak almıştır.

Atatürk “Yurtta barış dünyada barış” söylemiyle de ne derecede savaşa karşı olduğunu gösterirken, dünya ülkelerinin ve komşularımızın güvenini kazanmıştır. Savaş sonrasında komşularıyla her alanda işbirliği içinde olmuş ve hızla kalkınma sürecine girilmiştir.

Bizler Atatürk’ün gösterdiği akıl ve bilim yolunu izleyerek, adaletli olacağız, işsiz ve haksızlığa uğramış bütün vatandaşlarımızın hakları için, sonuna kadar mücadele edeceğiz. Tarım, sanayi, teknoloji, turizm ve eğitim projelerimizle yeniden üreten Türkiye’yi sizlerin de desteğiyle hep birlikte kuracağız.

Memleket Partisi olarak bu duygu ve düşüncelerimizle, başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Şehit ve gazilerimize minnet duygularımızla aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)