Alexa

Samsun Ülkü Ocaklarından Tarihi Uyarı!

Samsun Ülkü Ocakları Şube Başkanı H.Kürşat Geze Basın açıklaması yaparak Samsun Müftülüğüne sert tepki gösterdi.

Samsun Ülkü Ocaklarından Tarihi Uyarı!

Samsun Ülkü Ocakları Şube Başkanı H.Kürşat Geze Basın açıklaması yaparak Samsun Müftülüğüne sert tepki gösterdi.


Cuma Namazına müteakiben Doğu Türkistan’da Oruç Tuttukları gerekçesi ile zalim çin yönetimi tarafından öldürülen 28 Müslüman Türk vatandaşları için gıyabi cenaze namazı kılmak üzere Samsun il ve ilçelerinden müftülüklerden alınan izinlerle, belirlenen câmiilerde hazır bulunanlar büyük şok ile karşılaştı.
SİZİ RAHATSIZ EDEN ÜLKÜCÜ HAREKET Mİ? 

Yaşanan hadiseler sonucunda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Samsun İl Başkanı Sayın Hüseyin Kürşat GEZE; “Görünen o ki; ülkemizde son zamanlarda yaşanan süreç ve değişimler maalesef mukaddes dinimizin icra mekanizmalarını da olumsuz etkilemiştir. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Samsun ilimiz ve ilçelerinde de Doğu Türkistan'da yaşanan zulüm uygulamaları ile mübarek Ramazan ayında ibadetlerini yaşama uğruna Şehit düşen soydaşlarımız için kılacağımız gıyabi cenaze namazları bazı ilçelerimizde sudan sebeplerle ya reddedilmekte ya da çeşitli zorluklara maruz bırakılmaktadır. Özellikle Havza Müftüsü zat ile yapılan izin görüşmelerinde saçma sapan ifadelerle ve adeta çocuk kandırıcı edasıyla telaffuz edilen söylemler bizleri de kendileri gibi dilsiz şeytan kefesine koymakta ve sabrımızı zorlayıcı niteliktedir. Oysa bu Milletin bireyleri olarak, üstünde hep birlikte yaşadığımız bu ülkenin evlatları olarak ve farkında olduğumuz inançlar doğrultusunda geçmişte büyük bedeller ödeyen Ülkücüler olarak istediğimiz tek şey ayrıcalık değil aksine eşit bir davranış ve izinler doğrultusunda vazifemizi yerine getirmektir. Şimdi özelikle merkez ilçede ve Havza ilçesi başta olmak üzere bu konu ile alakalı bulunan yardakçı makam sahiplerine soruyoruz: Hz. Ömer'in kendini Fırat nehrinin kıyısında kurda yem olan kuzudan sorumlu tuttuğu ve bundan korktuğu inanç sizde ne kadar etki uyandırmaktadır? Ümmetinin yaşayacağı ızdırabı düşünerek geceler boyu gözü yaşlı halde dualar eden Peygamber Efendimiz'in hassasiyeti sizin için ne kadar çok önem arz etmektedir!? Doğu Türkistan'da şehit düşen müslümanların Türk olması mı sizi rahatsız etti, yoksa başka coğrafyalarda zulme uğrayan mazlum milletlere sahip çıktığı gibi Doğu Türkistanlı soydaşlarına da sahip çıkan Ülkücü Hareket mi? Son bir yılda Irak Türkmenleri için, eli kanlı terör örgütü militanları tarafından şehit edilen Cengiz Akyıldız ve Fırat Çakıroğlu için ve son olarak bugün Doğu Türkistanlı yiğitler için çıkartılan zorluklar haddini aşmış olup rahatsızlığımız o keyifli rahatınızı bozacak düzeye ulaştığını bilmenizi isteriz. Hulasa; O oturduğunuz makamların gereği olarak ya Müslüman Türk Milletine hizmet edersiniz ya da istifa edip en iyi yapacağınızı düşündüğümüz işi yani saray soytarılığını tercih edersiniz..” dedi.

Bazı ilçelerde sorunsuz tamamlanan etkinlik, bazı ilçelerde sebep sunulmadan müftülükler tarafından kabul edilmemiştir. Merkez Site Camiisinden yaşanan olayda bir talihsizlik yaşanmadan Câmii yönetimi karıştırılmadan cemaat kendi aralarından etkinliklerini tamamladı ve olaysız bir şekilde dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2015, 02:37
YORUM EKLE

banner331