Tevfik Demir, Özür Dilemeye Davet Ediyorum

Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Demir, Ebubekir sofuoğlu’na sert tepki göstererek özür dilemeye davet etti.

Gündem 17.12.2020, 22:30 17.12.2020, 23:55
Tevfik Demir, Özür Dilemeye Davet Ediyorum

Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Demir, Ebubekir Sofuoğlu’nun üniversiteler hakkındaki sözlerinden dolayı özür dilemesini isteyerek, Mensubu olduğum üniversitem ve tüm üniversite camiası adına bu iftiranın sahibi Prof. Dr. Sofuğlu'nu protesto ediyor, özür dilemeye davet ediyorum” dedi.

ÜNİVERSİTELER BİR FUHUŞ YUVASI DEĞİLDİR

Ebubekir sofuoğlu’na sert tepki gösteren Demir, bir televizyon programında “üniversiteler fuhuş yuvası olmuştur” diyen Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Ebubekir Sofuoğlu'na sert tepki göstererek, “Bu ifadeleri şiddetle kınıyorum bu iftira dolu ve yanına Cumhurbaşkanımızı da alet etmesini de şaşkınlıkla karşılıyorum. Üniversiteler asla ve asla bir fuhuş yuvası olarak değerlendirilemez” dedi.

Bir kaç kötü ve istisnai örnek üzerinden tüm üniversite öğrencilerinin zan altında bırakılması asla kabullenilemez olduğunu belirten Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Demir, "Her akşam bir kanalda hem de üniversitenin verdiği unvanı ve kimliği de kullanarak üniversiteleri zan ve töhmet altında bırakmak hiç bir akla, mantığa uymadığı gibi tevili de mümkün değildir." ifadelerine yer verdi.

DEMİR: ÖZÜR DİLESİN !

"Kişinin fikri neyse zikri odur" ifadelerini kullanan Tevfik Demir, "bu öğretim üyesi ilimle, insanla uğraşmak yerine çamur atmayı, tüm üniversiteleri, çevresini ve özellikle öğrencilerin tümünü zan altında bırakmak gafletine düşmüştür. Mensubu olduğum üniversitem ve tüm üniversite camiası adına bu iftiranın sahibi Prof. Dr. Sofuğlu'nu protesto ediyor, özür dilemeye davet ediyorum” dedi.

HABER GEÇMİŞİ

‘Derin Kutu’ adlı programa konuk olan Sofuoğlu, Z kuşağını ‘hedonist’ olmakla suçladı. üniversitedeki derslere katılımın da düşük olduğunu belirten nbsp;Sofuoğlu, “Üniversiteler için "neredeyse fuhuş evleri” dedi. skandal ifadeler kullanan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamak" suçundan re'sen soruşturma başlattı.

Ebubekir Sofuoğlu kimdir?

1968 yılında Adapazarı'nda doğan Sofuoğlu, Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Tarih bölümünde bitirdikten sonra Yüksek Lisansını 'Genel Olarak ve Nizâm-ı Cedit Dönemi İtibariyle Osmanlı Sosyal Düzeni' (Sosyal Siyaset Anabilim Dalı) tezi ile İstanbul Üniversitesi'nde yapıp 1998 yılında 'Yeniden Yapılanma Sürecinde Islahatların Yeri ve I.Meşrutiyet' (Sosyoloji) tezi ile doktorasını Sakarya Üniversitesi'nde tamamladı.

Hendek Meslek Yüksek Okulunda 2004 yılında yardımcı doçentliğe, 2008 yılında doçentliğe yükselen Ebubekir Sofuoğlu,& 2009 yılında Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümüne geçiş yaptı ve 2013 yılında profesörlüğe yükseldi.İngilizce, Rusça, Arapça, Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu