banner399

banner400

banner398

banner401Ücretli Öğretmenler Mağdur Edilmesin

Küresel salgın haline gelen koronavirüs için alınan tedbirler kapsamında ücretli öğretmenlerin mağdur olmaması için “ders görevleri yapılmış sayılarak” aldıkları ücretlerin eksiksiz şekilde ödenmesi gerektiğini belirten Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan,  "Peki ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİMİZ ne yapacak?" dedi.

Gündem 25.03.2020, 16:05 25.03.2020, 16:16
Ücretli Öğretmenler Mağdur Edilmesin

 Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan,  küresel salgın haline gelen koronavirüs için alınan tedbirler kapsamında ücretli öğretmenlerimizin de mağdur olmaması için “ders görevleri yapılmış sayılarak” aldıkları ücretlerin eksiksiz şekilde ödenmesi gerektiğini belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan şunları kaydetti:

“Yaşadığımız olağanüstü sürece binaen devletimiz tedbirler aldı.

Kamu kurumlarında personel sayısı asgariye indirildi, esnek çalışma imkanı getirildi, ücret ve ödemelerinde ise kesinti yapılmayacağı duyuruldu.

Okullara zorunlu tatil getirildi, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz evlerine gönderildi. Öğretmenlerimizin mağdur olmaması için de “DERS GÖREVLERİ YAPILMIŞ SAYILARAK” ek ders ücretleri kesilmedi.

Hepsi doğru adımlardı.

Peki ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİMİZ ne yapacak?

Yapılacak tek bir şey var: öğretmenlerimizin ek ders ücretlerinin ödemesinde olduğu gibi, ücretli öğretmenlerimizin de “ders görevleri yapılmış sayılarak” aldıkları ücretlerin eksiksiz şekilde ödenmesidir.

Olağanüstü bir dönem yaşıyoruz, dolayısıyla sınırları zorlamaktan imtina edilmemelidir.

Ayrıca yaklaşık 81.000 ücretli öğretmenimizi ortada bırakmamak SOSYAL DEVLET olmanın bir gereğidir.

Bugün Bilim Kurulu Toplantısı sonucunda büyük ihtimalle okul tatilinin uzatılacağı duyurulacak. Hükümet’ten ve Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’tan beklentimiz, ücretli öğretmenlerimizin mağduriyetinin giderileceğine dair açıklamayı bugün yapmalarıdır.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)