“Ülkücüler Sokağa İnerse Kim Korkak Görürsünüz“

MHP HATAY MİLLETVEKİLİ A.ŞEFİK ÇİRKİN "ÜLKÜCÜLER SOKAĞA İNERSE KİM KORKAK GÖRÜRSÜNÜZ"

Gündem 04.03.2013, 02:38 04.03.2013, 17:13
 “Ülkücüler Sokağa İnerse Kim Korkak Görürsünüz“
 


İskenderun ülkü ocakları tarafından düzenlenen Devletin ve Milletin bekası için güç birliği konulu geceye katılan MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin cilve gözündeki patlamada hayatını kaybeden Türk vatandaşların orada ne için bulunduklarının cevabının verilmesi gerektiğini söyledi.

İskenderun ülkü ocakları tarafından belediye kültür sarayında düz...enlenen geceye katılım yoğundu. Geceye MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Belen belediye başkanı Cemiy Yılmazlar, Karayılan belediye başkanı Mehmet Yurtman, Kurtlusoğuksu belediye başkanı Osman Koşay, Kuzuculu belediye başkanı Yaşar Toksoy, Dörtyol belediye başkanı Fadıl Keskin, İskenderun ilçe başkanı İbrahim Gül, Çelik iş sendikası şube başkanı Metin Önder ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan ülkü ocakları başkanı Nurettin Aydemir İskenderun ve Hatay’da ülkücü hareketin güçlü olduğunu göstermek birlik ve beraberliği pekiştirmek için böyle bir gece düzenlediklerine dikkat çekti.

Gecede Mustafa Kemal Üniversitesinde bölüm başkanlığına getirilenlere ve ayrıca dergi temsilciliklerine atananlara rozetleri belediye başkanları tarafından takıldı. Rozet takma töreninde kısa bir konuşma yapan Belen belediye başkanı Cemil Yılmazlar AK Partinin gözde büyütülmemesi gerektiğini belirterek ülkücü hareketin iktidara gelme gücünün olduğunu ve her ülkücünün bu mantıkla çalışmalarına hız vermesi gerektiğini söyledi. Dörtyol belediye başkanı Fadıl Keskin’de ülkücü hareketin seçimler için çalışmalarına hız vermesi gerektiğini belirterek her ferdin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.

Gecede Kafkas gösteri gurubunun yaptığı Türk motiflerini yansıtan danslar ilgi gördü. Türk bayrağının MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin’e teslim edildiği gecede sloganlar atan ülkü ocakları gençleri yaklaşan seçimlerde İskenderun bizim olacak mesajlarını verdiler.

Yalan söylüyorlar

Gecede konuşan MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin AK Parti hükümetinin birçok konuda olduğu gibi Suriye politikasında yalan söylediğini ancak söyleyecek yalanları kalmadığını ve köşeye sıkıştıklarını belirtti. Şefik Çirkin şöyle konuştu.” Reyhanlı cilve gözünde yaşanan patlamanın hemen sonrasında bazı aydın ve yazar olduklarını zannedenler bu olayın sorumlusunun Suriye Hükümeti veya istihbaratının olduğunu söylediler. Yetkililer bununla ilgili bir açıklamamı yaptılar siz bunları nerden biliyorsunuzki güvenlik uzmanıymış gibi konuşuyorlar. Bölgeden anlık istihbaratmı alıyorlar. Bunlar cenabı Allah’ın birliği hariç her konuda yalan söylüyorlar. Bu patlama hükümetin Suriye politikasında Hatay’a ve diğer illere çektirdiği cefayı örtmez. Patlamada ölen 4 Türk vatandaşımızın Suriye topraklarında ne işi vardı. Bu soruların yetkililer tarafından cevaplandırılmasını istiyorum. Yetkililerin dikkatini yakın zamanda o bölgede muhalifler arasında yaşanan cinayetlere çekmek istiyorum. Destek verdiğiniz muhalifler sözde yeni Suriye kurulduğunda muhattaph olacağınız ve daha bu günden bir birini öldürmeye başlayan muhalifleri korumanın bir anlamı varmıdır. Dış işleri bakanı Suriye meselesinde her gün açıklama yaparken patlama ile ilgili neden sessiz kalıyor. Çünkü mahçuplar utanıyorlar ve çamura çöktüler. Ama çamura çöken AK Parti hükümeti değil Türkiye Cumhuriyetidir” Dedi.

ÜLKÜCÜLER SOKAĞA İNDİĞİNDE KİM KORKAK GÖRÜRLER

Şefik Çirkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan her fırsatta ülkücü hakaret ettiğini dikkat çekerek buna tepki gösterdi ve şöyle konuştu. “ hakaret ediyor ve MHP’nin cesur davranmadığını söylüyor. Ülkesi için ölmeyi ceza evlerinde yatmayı göze alan ülkücülere korkak demeyin mahçup olursunuz. Bugün hiçbir ülkücü olaylar karşısında sokağa çıkmıyor ise bu ülkücü hareketin liderinin talimatıdır. Fakat genel başkanımızın ülke yıkılsa dahi sokağa inilmesin talimatı vereceği manasına gelmez. Bir gün o sokaklara ineceğiz ama biz istediğimiz zaman Millet istediği zaman ineceğiz. O zamanda bu kibar bey efendileri tanıyamayacaksınız sokağa çıkamayacaksınız o gün geldiğinde korkak ve cesur’un farkını göreceksiniz. Başbakan’ın cesareti var ise sayın Devlet Bahçeli ile bir televizyon programında canlı yayına çıksın yüreği varsa bunu yapsın” dedi.

İskenderun belediyesi hayal değil hedeftir

Şefik Çirkin konuşmasının sonunda İskenderun Belediye başkanlığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çirkin “ Allahın izni ile biz diğer bölgelerde olduğu gibi geçtiğimiz seçimlerde İskenderun ile ilgili iddiamızı ortaya koyduk. 500 olan oy oranımızı 15 Binlere çıkardık. Bugün burada yaşanılan coşku ile ülkücüler çalışmalarına başlayacak ve millete gideceğiz. Biz Millete gidersek İskenderun belediyesi bize gelecektir. 2009 seçimlerinde İbrahim Gül bey’in adaylığında elde ettiğimiz başarı ortada. İskenderun halkı tertemiz bir bey efendiyi aday gösterdik diye 500 olan oyumuzu on beş binlere çıkarttımı. Bu bize bir mesajdı. İskenderun’un içerisinde bulunduğu siyasi ve fiziki bataklığın arasında bir çiçek bir gül açamazmı. Açar elbette hep birlikte gayret edeceğiz ve İskenderun’da güller açacaktır” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)