Uyuşturucu İddiamesi kabul edildi...

Aralarında oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'nun da yeraldığı 53 kişi hakkındaki 'uyuşturucu' iddianamesi, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Gündem 29.01.2014, 14:00 29.01.2014, 23:16
Uyuşturucu İddiamesi kabul edildi...

  Oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Engin Günaydın, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Rıza Kocaoğlu, Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de aralarında bulunduğu 53 kişi hakkında, "uyuşturucu ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından 2 ile 38 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, gönderildiği TMK'nın 10. maddesiyle görevli İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 

Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesiyle görevli İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Uysal'ın hazırladığı 203 sayfalık iddianame, mahkemeye gönderildi. TMK'nın 10. maddesiyle görevli İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etti. 

Kabul edilen iddianamede, tutuklu sanıkların Abdurrezak Şin, Ahmet Yılmaz, Ahmet Sağlam, Ahmet Çardak, Burhan Albayrak, Cemil Zirek, Cihan Güçlü, İbrahim Bayraktar, Murat Yaşar, Mustafa Çardak, Nusret Aldemir, Özhan Binici, Recep Davulcu ve Zeki Yalçın olduğu görülürken, soruşturma kapsamında 8 Ağustos 2013'te tutuklanan oyunculardan Eray Özbal'ın İstanbul 1 No'lu Hakimlik tarafından 10 Eylül 20013'te tahliye edildiği anlaşıldı. 

 

- İmirzaloğlu, yer temin etmekle suçlandı 

 

Şüphelilerden oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ile ilgili de Rıza Kocaoğlu, Eray Özbal ve Murat Yıldırım'dan temin etttiği esrarı kendi evinde Engin Altan Düzyatan, Murat Yıldırım ve Rıza Kocaoğlu ile kullanarak bu kişilere esrar kullanılması için yer temin ettiği görüşüne yer verilen iddianamede, İmirzalıoğlu'nun ayrıca Engin Altan Düzyatan ve kimliği tespit edilemeyen şahıslara kendi evinde esrar temin ettiği ve gidemediği zaman esrar almaya şoförünü gönderdiği öne sürüldü. 

İmirzalıoğlu'nun, teknik takibe yakalanmamak için telefon görüşmelerinde esrardan, "CD", "papatya" ve "süt" şifrelerini kullanarak bahsettiği ileri sürülen iddianamede, İmirzalıoğlu'nun savcılık ifadesinde, "2 yıl önce bir kez esrar denediği, bir iki ay öncesinde Simi Adası'ndaki tatilde bir arkadaş grubu içerisinde kendisine ikram edildiği, sarma tütün zannedip içtiği, onun dışında esrar kullanmadığı" şeklinde savunma yaptığı belirtildi. 

 

- İlk duruşma 21 Mayıs'ta 

 

Benzer suçlardan 7 şüphelinin, 9,5 ile 27,5 yıl, 3 şüphelinin 8,5 ile 25,5 yıl, 1 şüphelinin 12 ile 35 yıl ve 2 şüphelinin de 11 ile 33 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılması istenen iddianameyi kabul eden İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, ilk duruşma tarihi olarak 21, 22 ve 23 Mayıs günlerini belirledi.
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu