Alexa

Yargı Tasfiyelere Dur Dedi...

İstanbul Emniyeti'ndeki polis müdürleri atamalarında ilk yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

Yargı Tasfiyelere Dur Dedi...
 İstanbul Emniyeti'ndeki polis müdürleri atamalarında ilk yürütmeyi durdurma kararı çıktı.İdare mahkemesi, Hakkı Akçal hakkındaki atama kararını durdurdu.
17 Aralık operasyonu sonrası onlarca polis müdürü görevden alınmıştı. Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürü  Hakkı Akçal da görevden alınanlar arasındaydı. Akçal'la ilgili ikinci atama Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne gönderilmesiyle oldu. Akçal, avukatı aracılığıyla "yürütmeyi durdurma" talebiyle İstanbul 4. İdare Mahkemesi'ne başvurdu. Başvuruyu değerlendiren mahkeme, yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Mahkeme verdiği kararında,  "Davalı idarelerin savunması ve ara kararı cevabı alındıktan ya da kanuni savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçtikten sonra yeniden bir karar verilinceye kadar (davacının branşı itibariyle gördüğü -kritik- kamu hizmetinin yürütülmesinde ortaya çıkabilecek aksaklık ve arızalar göz önüne alındığında uygulanmakla etkisi tükenecek nitelikte görülen) dava konusu işlemin yürütülmesinin durdurulmasına karar verilmiştir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 17:33
YORUM EKLE