Alexa

37 ilde eş zamanlı Dev operasyon

PKK’ya yönelik 37 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda 834 kişinin yakalandığı açıklandı. Operasyonda çok sayıda silah ve örgüt dokümanları ele geçirildi.

37 ilde eş zamanlı Dev operasyon
banner327

PKK’ya yönelik 37 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda 834 kişi ele geçirildi.

PKK/KCK terör örgütünün yöneticilerince, Bebek katili Abdullah Öcalan’ın Kenya’nın başkenti Nairobi’de yakalanarak Türkiye’ye getirilişinin sözde yıl dönümü 15 Şubat tarihinden başlayarak önümüzdeki bahar-yaz dönemine yönelik yoğun eylemlilik talimatı verildiğinin tespit tespit edildi. Bu amaçla terör örgütü üyelerinden daha önce Sur, Cizre, Silopi ve Nusaybin’de yapıldığı gibi silahlı halk direnişi tarzında eylemler yapacakları anlaşıldı.

Yapılan tespit çalışmalarından sonra hareket geçen polis harekete geçti.

Terör örgütünün eylem arayışlarının kesintiye uğratılması, ilişki ve irtibatlarının deşifre edilmesine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde 37 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonel çalışmalarda; 834 kişi yakalandı, 2 adet AK-47 otomatik silah, 11 adet tabanca, 15 adet av tüfeği, 437 adet çeşitli çap ve ebatta fişek,3 adet şarjör, 1 adet telsiz, Bol miktarda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildiği bildirildi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE