Alexa
banner314

Adnan Oktar ve Suç Şebekesine Operasyon!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Adnan Oktar ve çetesine yönelik 5 ilde başlattığı operasyonda 235 kişi hakkında gözaltı karar verdi. "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması ve alıkonulması, cinsel taciz..."

Adnan Oktar ve Suç Şebekesine Operasyon!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Adnan Oktar ve grubuna operasyon düzenledi. 5 ilde başlatılan operasyon kapsamında 235 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Adnan Oktar ve grubuna yönelik 5 ilde yaptığı operasyon kapsamında Adnan Oktar'ın evine, canlı yayınların yapıldığı A9 TV'ye baskınlar düzenlendi. Oktar'ın Çengelköy'deki evinde gözaltına alındı. Operasyon kapsamında ev ve iş yerlerindeki aramalar yapıldı.

Adnan Oktar ve Taciz ve Tecavüz suçlaması

Suçlamalar arasında; "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması ve alıkonulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi, dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma" olduğu belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünce sabaha karşı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Adnan Oktar sağlık kontrolünden geçirildi. Oktar, sağlık kontrolü için İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Oktar, hastaneye girdiği sırada "İngilizlerin oyunu" ifadelerini kullandı. Adnan Oktar'a sağlık kontrolü çıkışında vatandaşlar tepki gösterdi. "Kediciklerin nerede" diye bağıran vatandaşlara gülümseyen Oktar, polis aracına bindirilerek emniyete götürüldü. 

Adnan Oktar ifadesi alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, örgüt üyesi olduğu iddia edilen S.Ş. isimli kadının Konyaaltı ilçesi Sarısu Mahallesi'ndeki evine de operasyon düzenledi. Operasyonda, Şüpheliyi yakalamak için çalışma devam ediyor. 
                    

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 23:54
YORUM EKLE

banner313